(Ne)úspěšný turnaj přípravek a žáků v Pozlovicích

V sobotu 18. 6. jsme se zúčastnili turnaje pro fotbalovou mládež v Pozlovicích. Na turnaji se spolu s námi prezentovala další 3 mužstva – domácí Pozlovice, Dolní Lhota a Lípa. Hrály se dva turnaje – mladší žáci (ročník narození 2004 a níž) a mladší přípravka (ročník narození 2009 a níž). Bohužel kvůli různým důvodům nemohl na turnaj odcestovat dostatečný počet dětí, a tak jsme museli ještě před samotným začátkem turnaje řešit i takové problémy. Obrovskou radost nám udělala naše přípravka, která neoficiálně svůj turnaj vyhrála. Mladším žákům se bohužel tak dobře jako přípravce nedařilo a obsadili poslední čtvrté místo.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Hrálo se 2×12 minut, velikost hřiště dle pravidel pro mladší přípravku, střídání hokejové.

Pod vedením trenérů Františka Kráčalíka a Josefa Zvončáka naši malincí nastoupili hned k úvodnímu zápasu turnaje proti Dolní Lhotě. V narychlo poskládané sestavě zprvu kluci nevěděli, co mají hrát a po prvních 10 minutách jsme prohrávali 0:3. Ještě do konce poločasu jsme však snížili na 1:3. Od vstřelené branky kluci neskutečně ožili a tento zápas dokonce vyhráli 5:3!!! Skvělý obrat kluky nakopl k úžasným výkonům ve dvou zbylých zápasech. V tom druhém jsme domácím Pozlovicím nasázeli rovnou 12 branek, ve třetím zápase Lípě celkem 10. Musíme zde zmínit jméno Matyáše Pavelky, který za 3 zápasy nasázel snad 15 branek. Velkou pochvalu zaslouží naprosto všichni kluci, kteří tento turnaj absolvovali. Po dohodě s ostatními mužstvy se pořadí nevyhlašovalo a každý z týmů dostal stejné ocenění 😊

Výsledky zápasů:

• Újezd – Dolní Lhota 3:5
  • Újezd – Pozlovice 12:3
  • Újezd – Lípa 10:3

MLADŠÍ ŽÁCI

Hrálo se 2×12 minut na půlce velkého hřiště, střídání hokejové.

Zkušený trenér Pavel Dobiáš s pomocí svého syna Adama, Jirky Kamenčáka a Miroslava Vaňka vedl naše mladší žáky. Naši borci měli trošku smůlu při losu, protože museli odehrát hned dva zápasy za sebou v nepřetržitém dešti, ba dokonce, jak se později ukázalo, hráli proti pozdějším finalistům. Mladý tým si ani nezvykl na velikost hřišti pro mladší žáky a už prohrál oba úvodní zápasy. Ke třetímu zápasu již však kluci přistoupili zodpovědně a Lípu porazili 4:2. V zápase nejvíce zazářil Vojta Kubíček, který vstřelil hattrick. V souboji o třetí místo jsme rovnou po tomto zápase vyzvali opět Lípu. Vojta Kubíček a Ondra Vaněk náš tým poslali do dvoubrankové výhody, ale po změně stran se naše hra úplně rozsypala. Dostali jsme 4 branky a porážka 2:4 (tím pádem poslední místo) nás hodně zamrzela.

Přesto však jeden cenný úspěch máme – Vojta Kubíček se stal nejlepším střelcem turnaje se 4 brankami. Turnaj mladších žáků ovládla Dolní Lhota, která ve finále porazila Pozlovice 3:0.

• Újezd – Dolní Lhota 0:3
  • Újezd – Pozlovice 0:2
  • Újezd – Lípa 4:2
  • Souboj o třetí místo: Újezd – Lípa 2:4