Přípravka má za sebou druhou sezónu

Sobotním turnajem ve Vysokém Poli naše přípravka ukončila svou letošní pouť. Pod vedením trenéra Vladislava Svozila a jeho asistenta Jirky Kamenčáka naši kluci i holky statečně bojovali každý zápas a my vám nabízíme menší shrnutí uplynulé sezóny.

Do podzimní části nastupovali naši hráči s pouze jednoletou herní praxí, ve které si všichni zkusili, jaké to je hrát mistrovské zápasy, sbírat body do tabulky a dávat branky soupeřům. Některé hráče první sezóna v životě doslova přitáhla k fotbalu, poctivou letní přípravou pak tito hráči ukázali, že z nich jednou můžou vyrůst opravdu velcí fotbalisté. Jiné zase fotbal tolik neoslovil, takže po první sezóně skončili. I přesto bychom jim chtěli poděkovat za odvedené výkony. Podzim nevypadal z naší strany výsledkově moc dobře, většinu zápasů jsme bohužel prohráli. Hodně zabolela prohra v derby na domácím hřišti s Vysokým Polem 3:10 nebo odbytý zápas se Šanovem. Ale třeba vysoká výhra v Provodově či gólová přestřelka proti zlínskému Fastavu nám udělala velkou radost. Na výsledky v této kategorii nehledíme, ovšem do zimní přípravy bylo co zlepšovat.

Zima ještě ani na dveře neklepala, když kluci zažili jeden z momentů, na který budou vzpomínat hodně dlouho. V posledním ligovém zápase totiž doprovázeli zlínské fotbalisty při nástupu na hřiště. Článek o této události najdete zde. Aby kluci přes zimu neztratili cit pro míč, tréninky v místní tělocvičně základní školy je dobře připravili na dva turnaje, v nichž se představili. Ve Francové Lhotě se nám příliš nevedlo, a tak jsme si spravili chuť na turnaji přípravek O pohár LACTO MORAVA. Reportáž z celé akce + fotogalerie zde.

7. 4. začala přípravce jarní část. Za velmi špatného počasí přípravka musela odkládat jeden zápas za druhým, takže rozlosování jste mohli prakticky zahodit, protože snad každé druhé utkání se hrálo po dohodě klubů v náhradním termínu. Ač to naši vedoucí neměli s plánováním dohrávek vůbec jednoduché, všechno jsme stihli dohrát a 9.6. našim borcům skončila sezóna. Sezóna, ve které se s přípravkou rozloučil ročník 2006. Žáky by měly posílit 3 hráči – Ondra Dobiáš, Svaťa Fryželka, Jan Rychlík. Do žáků však již nakoukly i mladší ročníky a ukázaly velký potenciál. Filip Psota a Tomáš Hlavička chodili na jaře pravidelně hrát za naše žáky, párkrát si byl kopnout taky Sebastian Bělaška. Všichni kluci se za pár zápasů předvedli na výbornou, práce s mládeží je u nás zřejmě na dobré úrovni. Pomyslnou třešničkou na dortu se pak stal úspěch mladší přípravky na turnaji v Pozlovicích. Ale jak neustále tvrdíme, výsledky u našich nejmenších příliš neřešíme, hlavní je radost ze hry.

Tento rok jsme také rozjeli předpřípravku, což jsou kluci a holky teprve ve školce nebo ti, kteří si pod vedením Jindřicha Hrnčiříka chodí zasportovat a zahrát fotbálek na malé branky. Je skvělé sledovat, že nám rostou malí fotbalisté již od školky.

Chtěli bychom poděkovat trenérovi Vladislavu Svozilovi za vynikající práci v letošní dlouhé sezóně, Jirkovi Kamenčákovi, taky všem rodičům, kteří poctivě chodili na domácí či dokonce venkovní zápasy. Již teď se těšíme na další podzim, v němž budeme chtít být zase o něco lepší! ☺