Shrnutí Štěpánského turnaje 2017

Po roce bylo opět v Újezdě na Štěpána veselo. Hrál se totiž tradiční Štěpánský turnaj v sálovce v tělocvičně ZŠ Újezd. Oproti loňskému ročníku se toho příliš mnoho nezměnilo. Hrálo se stylem 3 na 3, 2×3 minuty, vítěz obdržel „Flašku prezidenta“. Novinkou bylo vyhlášení krále střelců, který si odnesl šálu SK Újezd.

Seznam týmů:

  1. Rozhodčí – Adam Dobiáš, Pavel Dobiáš, Jiří Kamenčák, Tomáš Strnad
  2. Bročci – Tomáš Bělaška, Michal Hlavička, Bronislav Slovák, Petr Sucháček
  3. Prezidenti – Martin Častulík, František Kráčalík, Filip Martinek, Miroslav Vaněk
  4. Mroži – Daniel Juřík, Josef Struška, Josef Šandor
  5. Lacoteam – Marek Polách, Jaroslav Šůstek, Ladislav Tvarůžek
  6. Kopyta – Štěpán Kovář, David Máčalík, Pavel Opravil
  7. Plachetničky – Šimon Machalíček, Karel Repatý, Jan Škrabola, Přemysl Vaculín

Sedm týmu si to od 14 hodin šlo rozdat v boji o prvenství. Po celý turnaj padalo až nezvykle moc branek, žádný zápas neskončil bezgólovou remízou a vyjma „nejnudnějšího“ zápasu, který skončil 0:1, padlo vždy 3 a více branek. Boj o první místo se nakonec stal soubojem týmů Bročci a Prezidenti. Oba týmy nasbírali shodně 15 bodů, takže o vítězi muselo rozhodnout skóre. Organizátor turnaje a nejlepší brankář Mira Vaněk se snažil, seč mu síly stačily, uhádat vítězství pro Prezidenty, ale ani skóre ani vzájemný zápas nehrál v jejich prospěch, a tak se po roce opět radovali Bročci v malinko pozměněné sestavě, ve které Zdeňu Slováka nahradil Michal Hlavička. Druzí skončili Prezidenti – Miroslav Vaněk, Martin Častulík, František Kráčalík a Filip Martinek. Na třetím místě se umístily Plachetničky – Karel Repatý, Šimon Machalíček, Jan Škrabola a Přema Vaculín.

Zapisoval Petr Belžík celý turnaj poctivě přidával každému hráči čárku za vstřelený gól. Nejvíce čárek (tím pádem gólů) měli kanonýři našeho „A“ týmu František Kráčalík, Tomáš Bělaška. K nim se ještě přidal Laďa Tvarůžek. Všichni jmenovaní nastříleli 9 branek, ale král střelců mohl být jen jeden. Rozhodnout musely pokutové kopy přes celé hřiště do prázdné branky. Jako nejlepší exekutor se ukázal František Kráčalík, který tak vyhrál nejlepšího střelce a odnesl si domů unikátní šálu SK Újezd.

Rk.TýmBodySkóre
1.Bročci1522:4
2.Prezidenti1517:9
3.Plachetničky1014:10
4.Lacoteam813:13
5.Mroži77:11
6.Rozhodčí49:19
7.Kopyta16:22