Víkendový souhrn 20. kola

Tak na tento víkend budeme chtít hodně rychle zapomenout. Muži prohráli 0:3 s Mysločovicemi, dorost i žáci dostali od svých soupeřů pořádné nakládačky a kluci z přípravky už měsíc nehráli mistrovský zápas, protože se 20 minut před zápasem spustil silný déšť.


MUŽI

SK ÚJEZD 0-3 MYSLOČOVICE „A“

Sestava: Sestava: Slovák A. – Dobiáš, Častula, Maňas, Šandor – Hlavička M. (77. Hlavička R.), Šandor, Bělaška T. (K), Struška – Kráčalík (87. Svozil), Vacula

Na promáčeném terénu jsme přivítali dalšího soupeře z okolí Zlína, tentokrát to byly Mysločovice. Do zápasu kvůli zranění nemohl nastoupit Broňa Slovák, který v předchozích 19 zápasech nechyběl na hřišti ani minutu. Do základní sestavy se vrátil Roman Vacula, změnou také byla nově složená obrana. V úvodu utkání jsme soupeře zatlačili, hlavička Adama Dobiáše orazítkovala břevno a střela Josefa Strušky pro změnu tyč. Hosté odpověděli rychlým brejkem, kde nás poprvé v zápase podržel brankář Tonda Slovák. Od 10. minuty převzali iniciativu hosté, začali nás přehrávat a odměnou jim byla přesná hlavička k tyčce v 25. minutě. Naše hra v prvním poločase nebyla dobrá, a proto jsme inkasovali podruhé, když se po brejku střelec prvního gólu prosadil znovu.

Začátek druhého poločasu navázal na ten první. Centrovanými míči do pokutového území jsme ohrožovali hostující obranu, ta však v zápase podala takřka bezchybný výkon. Jelikož se naši obránci posunuli dopředu, Mysločovice se pak dostali zpátky do zápasu, když hlavně nakopávanými míči chodili do smrtících brejků a samostatných úniků na Tondu Slováka. Ten několika skoro neuvěřitelnými zákroky proti nájezdům držel naše šance na remízu stále na dosah. Postupem času však jakoby nám došel dech, hosté jeden z brejků ke konci zápasu proměnili a tím zápas definitivně ukončili.


DOROST

Předehrávka 25. kola

VIGANTICE 8-3 SK ÚJEZD
B:
5. Burkart, 37. Jančík, 65. Kráčalík

Sestava: Kamenčák – Zicha (61. Mudrák I.), Mudrák T. (80. Kubíček), Dobiáš (K), Jančík M. – Pšenčík, Fusek (72. Machů), Svozil, Burkart – Kráčalík (68. Kovář), Jančík J.

V předehrávce 25. kola naši dorostenci hráli až ve Viganticích. Podzimní zápas nabídl výborný fotbal, ve kterém nám chyběl kousek štěstí k zisku tří bodů, nakonec jsme však brali pouze jeden. Před tímto zápasem však očekávání na bodový zisk bylo minimální, protože naše výkony na jaře nejsou vůbec dobré a navíc nám chyběl jeden z nejlepších hráčů Filip Martinek.

Už od úvodních minut bylo patrné, kdo bude silnější na míči. Domácí z první šance ve 3. minutě otevřeli skóre. Uběhly 2 minutky a srovnali jsme zásluhou Robina Burkarta. Vigantice hrály na pohled lepší fotbal, ale svoje šance proměnili až po 30 minutách, kdy se trefili nejdřív z brejku a z rohového kopu. My odpověděli snižující brankou na 2:3, kterou vstřelil Jiří Jančík.

Jestli jsme hráli první poločas špatně, tak pro ten druhý by se hodily slova jako děs, bída, tragédie, zmar…. Domácí nás ničili, proměňovali jednu šanci za druhou a nebýt Jirky Kamenčáka, který chytal výborně i v prvním poločase, dostali bychom nejméně desítku. Ač v 65. minutě proměnil asi svou třetí šanci v zápase František Kráčalík, ani tato malá náplast na krutý nýbrž spravedlivý výsledek nás nenechává v klidu. Snad jediná dobrá věc byla ta, že naši žáci odvedli v zápase daleko lepší výkon než dorostenci.


ŽÁCI

NEDAŠOVA LHOTA 7-4 SK ÚJEZD
B: 
2. Zicha, 38. Kovář, 45. Kovář, 66. Slovák

Sestava: Pochylý – Karlík, Kubíček M., Kamenčáková, Machů – Kubíček V., Slovák, Mana, Psota – Kovář (K), Zicha (střídali Bělaška a Mačková)

Žáci se v neděli dopoledne představili na půdě Nedašové Lhoty. Hned v první minutě Petr Zicha utekl obraně domácích a jeho pokus skončil v síti. Domácí bohužel ihned z rohového kopu snížili. My jsme se snažili hrát kombinačně, po lajnách, kde dostali šanci ti nejmladší kluci. Domácí jen nakopávali dlouhé míče do brejku, ze kterých si vytvářeli šance. Za první poločas zaslouží velkou pochvalu hlavně 2 kluci – hráč přípravky Filip Psota, který byl na levé lajně velmi aktivní a na jeho hru proti o hlavu většímu klukovi byla radost se dívat. Druhým hráčem je Tomáš Pochylý, jenž v prvním poločase vychytal minimálně 3 jasné branky.

Prvních 12 minut druhé půlky nabídlo hned 5 branek. Štěpán Kovář levačkou trefil přesně, domácí ihned odpověděli po standartce, kdy hráč uklízel míč z malého vápna do prázdné branky. Z rohového kopu se pak domácí poprvé dostali do vedení, to však Štěpán Kovář zrušil po samostatném úniku. Po tomto gólu jsme ovšem předvedli velmi špatný výkon, bohužel i golman si vybral svou slabší chvilku a hned třikrát jsme inkasovali. V 66. minutě se sice po rohu prosadil Marek Slovák, na konečných 7:4 však upravili domácí minutu před koncem zápasu.