Víkendový souhrn 21. kola

Máme za sebou další víkend, ve kterém rovnou všechny 4 oddíly hrály své zápasy na venkovních hřištích. Ti nejstarší, tedy muži a dorost, přivezli důležité body z Rokytnice respektive Lidečka. Žáci a přípravka to bohužel výsledkově schytali.


MUŽI

ROKYTNICE 1-3 SK ÚJEZD
B:
22. Struška, 48. Častula, 73. Kráčalík

Sestava: Slovák A. – Hlavička R., Častula, Maňas, Slovák B. – Bělaška T. (K), Šandor, Struška, Kamenčák (64. Vacula) – Kráčalík, Hovořák (27. Dobiáš)

Do Rokytnice jsme jeli s jasným cílem – získat tři body a přiblížit se záchraně. Sestava doznala velkých změn kvůli neúčasti mnoha hráčů z různých důvodu, svůj první start za áčko si tedy připsal teprve 15letý Filip Hovořák. Od úvodu jsme soupeře přehrávali, ve velkých šancích se ocitl Kráčalík, Častula i Bělaška, ale jejich pokusy branku nepřinesly. Domácí se snažili kombinovat, ovšem na tvrdém povrchu se jim příliš nevedlo a my toho dokázali využít. Ve 22. minutě se po outu od Broni Slováka pěkně na zadní tyč trefil Josef Struška. Do konce poločasu se pak hra přelévala od branky k brance, do vážnějších situací se nedostal ani jeden z týmů.

Vstup do druhého poločasu z naší strany snad nemohl být lepší. Po sporném rohovém kopu se v pokutovém území přesně trefil Ondra Častula a bylo to 0:2. A aby toho nebylo málo, po hodině hry se nechal vyloučit domácí stoper, když po chybě stáhl prchajícího Kráčalíka. Rokytnice však i v 10 hráčích byla nebezpečná a 72. minutě se dočkala snížení na 1-2. Na to jsme odpověděli nejlepším možným způsobem. Ihned po rozehrávce se míč dostal k lajně, odkud odcentroval Tomáš Bělaška. Jeho přesný pas našel hlavu Františka Kráčalík a ten krásně o tyčku znovu vrátil vedení o dvě branky. Domácí opařeni třetím gólem již nedokázali překonat naši defenzívu, v níž opět kraloval vynikající Petr Maňas s brankářem Tondou Slovákem. Z brejků jsme pak mohli vstřelit i čtvrtou branku. Trochu nečekaně se do dobré šance dostal nejprve Adam Dobiáš a pak i František Kráčalík, ani jeden však nepřekonal brankáře domácích. V úplném závěru pak zahodil jasnou tutovku František Kráčalík, když uháněl dobrých 30 metrů nikým neatakovaný na brankáře. Místo klidné koncovky však naprosto nesmyslně napálil míč asi ze dvou metrů rovnou do brankáře. O tři body jsme ovšem nepřišli a to je pro nás klíčové! 🙂

Někteří kluci si při zápase šáhli na dno. Pořádnou porci minut mají za sebou hlavně tři mladíci – Jiří Kamenčák, Adam Dobiáš a František Kráčalík. Adam Dobiáš totiž bez půl hodiny odehrál rovných 5 zápasů za 7 dnů! Jirka Kamenčák s Františkem Kráčalíkem mají pouze o zápas méně. A nadcházející víkend je čeká další porce zápasů, tentokrát 2 zápasy dorostu (pátek, sobota) a v neděli zápas mužů.


DOROST

Dohrávka 19. kola
SK Újezd 2-3 (pen.) Mladcová
B: 14. a 85. Kráčalík

Sestava: Kamenčák – Zicha, Svozil (84. Kubíček), Dobiáš (K), Jančík M. – Pšenčík J. (85. Pšenčík M.), Fusek, Mudrák I. (30. Kovář (65. Machů)) Burkart – Kráčalík, Jančík J.

V dohrávce 19. kola jsme se chtěli přiblížit čelu tabulky, které nám špatnými výsledky stále více unikalo.

Hosté nastoupili s velmi mladou sestavou, a tak prakticky celý první poločas patřil nám. Od úvodu jsme na soupeře vletěli, naše hra byla velmi rychlá a hosté vůbec nevěděli, kde jim hlava stojí. Po čtvrthodině jsme byli odměněny přesným zásahem k tyčce v podání Františka Kráčalíka po asistenci Jana Fuska. Po brance naše aktivita ustoupila, soupeř zabral a skóroval. Hostující útočník si navedl míč do středu hřiště a s obrovským štěstím v podobě teči od Adama Dobiáše vyrovnal. Ve dvou velkých šancích se pak objevil František Kráčalík, ale v obou případech fatálně selhal, když vždy trefil hostujícího brankáře přímo do rukou.

Druhý poločas již hosté srovnali krok, hra se přelévala ze strany na stranu a naše aktivita se nějak ztrácela u hostující šestnáctky. Dobrými pokusy se prezentovali Robin Burkart nebo Jirka Jančík, ale branku vstřelit nedokázali. Smolný den si vybral Adam Dobiáš. Ten po špatné komunikaci s Jirkou Kamenčák daroval hostům šanci, kterou nepohrdli. Do konce zápasu jsme dali poslední zbytky sil a vyplatilo se. Pět minut před koncem se po dlouhém outovém vhazování dostal míč k Františku Kráčalíkovi, který jej napálil přesně k tyčce. Zápas tedy skončil 2:2 a šlo se na penalty.

Hned po druhé sérii to vypadalo, že hosté jeden bod navíc získají celkem v pohodě. Dvěma skvělými zákroky však Jirka Kamenčák a mazácky proměněnou penaltou debutanta Martina Pšenčíka jsme se vrátili zpátky do boje. Bohužel hned v další sérii se náš sen o bodu navíc po neproměněné penaltě ihned rozplynul. I tak ale kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

LIDEČKO 0-3 SK ÚJEZD
B: 
19. Jančík J., 24. Kovář, 38. Fusek

Sestava: Kamenčák – Zicha, Mudrák, Dobiáš (K), Jančík M. – Pšenčík J., Fusek, Hovořák, Burkart – Kovář (66. Kubíček), Jančík J.

V sobotu vyrazili dorostenci k dalšímu mistrovskému utkání do Lidečka. Již od prvních minut jsme jasně udávali tempo hry. Odměnou nám byla vstřelená branka v 19. minutě. Po dlouhém autu od Jana Fuska sklepával míč do středu Adam Dobiáš na Jirku Jančíka, ten neváhal a chladnokrevně zakončil – 1:0. Hned na to vznikla v naší obraně neshoda a nabídli jsme soupeři šanci na srovnání z pokutového kopu. Jelikož soupeř penaltu neproměnil, mohli jsme opět zaútočit my. Na půlce hřiště si vzal míč Štěpán Kovář, který svou rychlostí překvapil obranu soupeře a krásně zavěsil k tyčce – 2:0. Poté se opakovala situace z 19. minuty – po autu od Fuska přihrál Dobiáš na Jirku Jančíka, ten však těsně minul. Lidečko se prakticky k ničemu nedostalo, jelikož svými nakopávanými míči naši obranu nedokázali překonat. V 38. minutě se prosadil i Jan Fusek, když ukázal krásné sólo přes polovinu hřiště a uklidil míč za brankářova záda – 3:0. Druhý poločas jsme soupeře k ničemu nepustili svou kombinační hrou. Své vedení jsme mohli i několikrát navýšit, avšak to se nepodařilo. Zápas jsme v poklidu dohráli a odvezli jsme si 3 body.


ŽÁCI

DOLNÍ LHOTA 10-0 SK ÚJEZD

Naši žáci jeli v sobotu do Dolní Lhoty oslabeni o dva tahouny Štěpána Kováře a Matěje Kubíčka, kteří se již začínají zapracovávat v dorostu, kde budou od příští sezony hrát. Že budou tito dva chybět se vědělo již v týdnu, co se ale nevědělo bylo to, že někteří hráči nebo rodiče dají přednost grilovačkám, oslavám a jiným akcím. Tak se stalo, že tým žáků jel do Slopného pouze v 10 hráčích a i když kluci a holky statečně bojovali, neměli na soupeře v plné síle. Trenér sice zvolil vhodnou taktiku a zkoušel hrát na brejky, do kterých se naši hráči i dostali ale v koncovce jim chyběla přesnost. Výsledek 0-10 vypadá krutě, ale za bojovnost a nasazení je potřeba hráče pochválit, že to ani v deseti a s kluky z přípravky, kteří si teprve zvykají na velké hřiště bojovali až do konce.

Na závěr bychom chtěli poprosit všechny hráče i jejich rodiče, pokud je to jen trošku možné, aby své akce plánovali s ohledem na zápasy týmu, kde hráč hraje – ať už je to přípravka, žáci nebo dorost. Musíme si uvědomit, že jde o kolektivní sport a někdy je potřeba své osobní zájmy podřídit těm kolektivním. Rodičům za tuto vstřícnost děkujeme. 🙂


PŘÍPRAVKA

Přípravka má za sebou 2 zápasy, ve středu se utkala na domácí půdě s Jasennou a zpočátku svého soupeře přehrávala, nakonec se štěstí přiklonilo na stranu hostů a ti vyhráli. V neděli jsme jeli na horkou půdu do Vysokého Pole, které svým výkonem místní derby ovládlo. Výsledky v této kategorii opravdu nejsou to rozhodující, hlavní je, aby kluci a holky měli chuť hrát a snahu se zlepšovat.