Víkendový souhrn 26. kola

Hotovo. Posledními dvěma zápasy jsme ukončili jarní část soutěže 2016/2017. A že se bylo na co dívat. Dorostenci v divokém zápase přestříleli Valašské Klobouky a vyhráli 7:6. Muži si kvalitním výkonem zajistili setrvání v okresním přeboru i pro další sezonu, když doma porazili Dolní Lhotu 4:2. Dvě vyhrané derby během dvou dnů pak okořenil triumf mladší přípravky v Pozlovicích.

MUŽI

SK ÚJEZD 4-2 DOLNÍ LHOTA
B:
9. Petr Maňas, 45. Jiří Kamenčák, 58. Tomáš Bělaška, 78. František Kráčalík

Sestava: Slovák A. – Bělaška V., Maňas, Častula, Dobiáš (46. Repatý) – Bělaška T. (K), Belžík (83. Kubíček), Martinek, Šandor – Kráčalík, Hlavička R. (30. Kamenčák)

Zranění kolene z minulého zápasu nepustilo do hry Broňu Slováka, a tak se po změnách v sestavě na hrot postavil trenér Roman Hlavička. Jak je našim zvykem při domácích zápasech, v úvodu jsme soupeře zmáčkli, ba dokonce se nám podařilo skórovat. Po závaru v pokutovém území hostů přiklepl Kráčalík míč Petru Maňasovi, který krásnou trefou do šibenice otevřel skóre. Pro Petra to byla navíc druhá branka z úvodu utkání v řadě. I nadále jsme byli aktivnější, dobrou střelu Kráčalíka vyrazil nohou hostující brankář. Postupem času se ovšem hra změnila, soupeř přidal a skóre srovnal. Po dlouhém výkopu a nedorozumění v naší obraně hosté vyrovnali. Do konce poločasu byli hosté lepší, přesto jsme ve 45. minutě vstřelili branku na 2:1. Po dorostenecké spolupráci Martinek – Kráčalík – Kamenčák posledně jmenovaný levou nohou prostřelil brankáře.

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Hned ve dvou šancích se objevil Jiří Kamenčák, ale neproměnil ani jednu a soupeř bohužel vyrovnal na 2:2, naší typickou hrou na pár rychlých přihrávek jsme však hostující hráče dostávali pod enormní tlak, který vyvrcholil v 58. minutě. Václav Bělaška přihrál úplně volnému Kráčalíkovi, který z rohu velkého vápna krásným pasem doslova našel hlavu kapitána Tomáše Bělašky – 3:2. Za 10 minut mohl Kráčalík zvýšit vedení, jeho střela k naší smůle orazítkovala pouze zadní tyč. Přesto se i náš mladý útočník dočkal. V 78. minutě se po prakticky stejné situaci tentokrát mohl radovat, když přesnou trefou rozvlnil síť. Ke svým třem asistencím tak přidal branku. Po čtvrtém gólu se zápas pomalu začal dohrávat, do šancí se dostali například Šandor, Martinek, Kráčalík nebo Kamenčák, ale pátý gól nám asi nebyl souzen. Dvě minuty před koncem pak výborným zákrokem Tonda Slovák potvrdil naši výhru.

Před zápasem jsme byli na 12. místě, jelikož Nedašova Lhota uspěla v Březůvkách. Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, tak máme definitivní jistotu nejen záchrany, ale i 11. místa. Po zápase však radost byla o to větší, neboť SK Zlín porazil 6:0 Rokytnici, kterou jsme tím pádem přeskočili. 10. místo je po tragickém podzimu fantastické umístění a doufáme, že si jarní formu přeneseme i do podzimní části dalšího ročníku.

DOROST

SK ÚJEZD 7-6 VALAŠSKÉ KLOBOUKY
B:
56., 62., 75. Kráčalík, 8. Dobiáš, 25. Mudrák, 42. Fusek, 60. Martinek

Sestava: Kamenčák (K) – Zicha (46. Svozil), Mudrák (80. Machů), Dobiáš, Jančík M. – Pšenčík (62. Kubíček), Martinek, Fusek, Jančík J. – Kovář (50. Mana), Kráčalík

Poslední zápas ročníku 98 v dorostu začal výtečně, protože v 8. minutě po rohovém kopu usměrnil hlavou míč do branky Adam Dobiáš. Hosté se z brzkého gólu oklepali a začali udávat tempo, přesto však ve 25. minutě podruhé inkasovali, když se tečovaná střela Tomáše Mudráka dokutálela za brankovou čáru. Po tomto gólu jsme ovšem úplně rezignovali a zbytek první půlky patřil hostům. Ve 27. minutě hosté střelou na zadní tyč snížili. Za 5 minut nám bylo ještě hůř, hosté si nás vykombinovali až do prázdné brány – 2:2. Těsně před poločasem padly ještě dvě branky. Nejprve se pěknou střelou pod břevno trefil Honza Fusek, ale hloupou minelou od Jirky Kamenčáka hosté upravili minutu před pauzou na 3:3.

Vstup do druhé půle nám hrubě nevyšel. Klobouky během pěti minut vstřelili dvě branky a s námi to nevypadalo dobře. K obratu tedy museli zavelet ti nejstarší – Filip Martinek a František Kráčalík. Prvně jmenovaný začal od 50. minuty ukazovat své obrovské přednosti v podobě rozdávání přesných rychlých přihrávek, ten druhý zase schopnost střelecky táhnout mužstvo i v nejtěžších chvílích. V 56. minutě Kráčalík střelou z velkého úhlu za pomoci teče obránce snížil, za 4 minuty již bylo vyrovnáno. Filip Martinek střelou mezi nohy brankáře rozvlnil síť. Neuběhly ani 2 minuty a už jsme vedli, protože František Kráčalík vystihl špatnou rozehrávku hostujícího brankáře. 3 góly během 6 minut naše kluky obrovsky povzbudily, naše hra se oproti prvnímu poločasu výrazně zlepšila. 75. minuta naprosto korunovala náš výkon. Odkop Jirky Kamenčáka hlavou prodloužil snad nejmenší hráč na hřišti, Filip Martinek, aby se míč následně dostal ke Kráčalíkovi, který jej z voleje nádherně napálil za záda bezmocného brankáře. Po gólu však přišla okamžitá sprcha v podobě snížení na 7:6. Posledních 10 minut jsme postavili před naše pokutové území dva růžovo-černé autobusy, Adam Dobiáš spolu s Tomášem Mudrákem a Honzou Fuskem ve středu obrany statečně odolávali hostujícímu tlaku. Tři minuty před koncem mohly Klobouky srovnat, fantastickým zákrokem na brankové čáře však Jirka Kamenčák odčinil hrubku z prvního poločasu. Závěr jsme si pohlídali a v posledním rozlučkovém zápase jsme si mohli užít divokou výhru 7:6.

ŽÁCI A PŘÍPRAVKA

Ačkoliv již máme po sezóně, naši kluci a holky se představili na turnaji v Pozlovicích. Jak celý turnaj probíhal a dopadl si můžete PŘEČÍST ZDE.