„Zachráněno!“ zní z kabiny mužů

To nejlepší na konec. V posledním článku o uplynulé sezóně vám popíšeme, jak se dokázal náš oddíl mužů vyhrabat z totálního dna až na poměrně klidný střed tabulky.

Začátek podzimní části jsme neodstartovali vůbec špatně, úvodní výhra z Březůvek či venkovní prohra na penalty s nakonec druhými Loukami nám dávala důvěru k dobrým výkonům i výsledkům. Vystřízlivění z prvotního nadšení však bylo velmi kruté. Za celý podzim jsme totiž jednou jedinkrát vyhráli za 3 body a ze všech čtyřech penaltových klání jsme ani jedenkrát neuspěli. Ač jsme herně nebyli tak slabým celkem, jak by se na první pohled zdálo, impotentním útokem a mnohdy nejistou obranou si naše áčko vykopalo trochu ironicky úsměvných 7 podzimních bodů. K našem údivu 7 bodů stačilo na předposlední místo, protože Březůvky vybojovali ze 13 zápasů body 3. Spolupráce trenéra Radka Hlavičky s Romanem Hlavičkou k úspěchu nevedla, avšak na jejich obranu musíme upřímně říci, že hlavně mladí hráči nedávali do fotbalu potřebnou kvalitu či rychlost, kterou jsme od nich očekávali. Do celé jarní části bylo tedy co zlepšovat.

Zimní příprava začala tradičně po Novém roce. Pod vedením již pouze Romana Hlavičky naši muži absolvovali soustředění či několik tréninků v tělocvičně základní školy Újezd. O celé přípravě si můžete přečíst zde.

Ještě před zahájením jara jsme museli kádr doplnit a hlavně posílit. Podařilo se nám sehnat 4 staronové hráče – Michala Hlavičku, Tondu Slováka, Josefa Strušku a Romana Vaculu. Navíc po slibně vypadající přípravě se konečně ukázali i mladí. Adam Dobiáš v obraně, Filip Martinek v záloze a František Kráčalík v útoku si řekli o pozornost trenéra. K návratu do Valašských Klobouk se po podzimní části rozhodl Marek Pechanec, kterému chceme poděkovat za předvedené výkony. 26. 3. 2017 jsme začali plnit sen o záchraně se sedmi body po podzimu.

Hned úvodní zápas nám vyšel, výsledek 3:1 vlastně okopíroval ten podzimní. Ačkoliv se další zápas v Bylnici výsledkově nepovedl, všichni naši fanoušci mohli vidět obrovský progres v naší hře. Následující domácí zápas pak předpověděl, jak velkou sílu budeme mít po celé jaro na domácím hřišti. Vynikající Antonín Slovák v brance spolu s Petrem Maňasem a Ondrou Častulou na stoperech postavili nedobytnou hráz v našem pokutovém území, na středu zálohy kapitán Tomáš Bělaška s Josefem Šandorem či Petrem Belžíkem předváděli úplně jinou hru, než na kterou jsme si celý podzim zvykali. Roli hlavní střeleckého tahouna pak na sebe trochu nečekaně vzal dorostenec František Kráčalík, který za jaro nastřílel úctyhodných 9 branek. Vedle něj se v útoku objevil největší cestoval v sestavě Josef Struška. Duo mladých dravců na hrotu si náramně sedlo a výsledky po všech změnách přišli okamžitě. Po 4 jarních kolech jsme ve vzájemném duelu přeskočili Jasennou. S dvanáctým místem spokojenost zdaleka nezavládla, i nadále byly naše cíle jasné – vyhrávat a skončit co nejvýš. Až na jeden výbuch v Březnici, kde jsme vedli, ale zápas nakonec skončil 7:1, si muži po jarní části připsali pěkných 23 bodů do tabulky a konečných 30 bodů nám zajistilo desátou příčku. Pohled na podzimní a jarní tabulku je vševypovídající.

Tabulka podzimní části

Tabulka jarní části

Do další sezóny, jež začne za 2 týdny, si všichni přejeme ještě lepší výsledky než na jaro. Doufáme, že si podzim nenecháme utéct tak, abychom měli na jaře opět starosti se záchranou.

Závěrečným slovem bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům za jakoukoliv podporu během celé sezóny, dále velké poděkování patří Radkovi i Romanovi Hlavičkovi, vedoucímu družstva Martinu Častulíkovi, všem hráčům za výkony předvedené hlavně v jarní části a taky našemu ULTRAS fanklubu. Za chvíli nám to zase začne 🙂