Žáci neudrželi podzimní bednu a jsou čtvrtí

Jako noc a den vypadaly poslední dvě sezóny pro naše žáky. Rok zpátky žáci prohráli úplně každý zápas. Objektivně však musíme říci, že drtivá většina kluků a holek s fotbalem teprve začínala a soupeři z okolí Zlína našim úspěchům také moc nepřidali. V letošním ročníku nakonec skončili čtvrtí.

Již v červnu vedení klubu odsouhlasilo nového trenéra – Josefa Šandora. Ten žáky pořádně zapřáhl v předsezónní přípravě, a tak někteří hráči svůj sen o fotbalové kariéře skončili hned po pár trénincích. Přesto hlavní osa týmu nezklamala, společně s kapitánem Romanem Machů pak 21. srpna zápasem proti Dolní Lhotě odstartovala svou pouť. Žákům se úvod podzimu vůbec nepovedl, tři porážky v řadě nám vrátily vzpomínky na předchozí ročník. Ve 4. kole se však výhrou 0:11 na hřišti Nevšové vrátilo fotbalové umění na naše kopačky a do konce podzimu jsme bodovali v úplně každém zápase. Po zisku 14 bodů jsme se uchýlili k zimnímu spánku na třetím místě.

Jak je u nás zvykem, mnoho hráčů přes zimní pauzu zaspí start jara a někteří i s fotbalem skončí. Abychom se vyvarovali problémům s počtem hráčů, napevno jsme zařadili do jarní části tři naše malé šikuly z přípravky – Filipa Psotu, Tomáše Hlavičku a Sebastiana Bělašku. Ač byli na hřišti jedni z nejmenších, během několika zápasů ukázali velký potenciál. Na jaře se naši žáci prezentovali velmi nevyrovnanými výkony. Jednou jsme byli schopni dostat od soupeře na jeho hřišti 7 branek, abychom ho za měsíc a půl porazili doma 4:0. Právě po tomto zápase proti Nedašové Lhotě si 11. června mohl ročník 2002 naposledy zařvat vítězný chorál žáků. Václav Hlavička, Štěpán Kovář, Matěj Kubíček, Roman Machů a Daniel Mana si tak v žácích odvedli svou práci, za kterou jim děkujeme a doufáme, že všichni jmenovaní budou nadále oblékat dres Újezda, tentokrát ale v barvách dorostu. Celou soutěž suverénně ovládla Štítná nad Vláří B.

Velké poděkování patří trenéru Josefu Šandorovi, jeho asistentům Vladimíru Karlíkovi a Romanovi Machů, také všem rodičům, kterým nejsou lhostejné vlastní děti a chodí je podporovat při zápasech. Pěkné prázdniny všem našim žákům, na podzim se zase potkáme 🙂