Žáci udolali Příluky a jsou mistři

„Tak jsme mistři no a cooo,“ se ozývalo v Loučce a v Újezdě na náměstí. To zrovna projížděli kolem naši žáci, kteří si dovezli primát okresního šampiona ve fotbale.

Okresní přebor žáků byl i letos rozdělen na dvě skupiny – východní a západní. Naše sdružené družstvo žáků Vizovic a Újezda bylo zařazeno do té východní spolu s Pozlovicemi, Jasennou, Nedašovem, Nedašovou Lhotou a Nevšovou. Na podzim i na jaro hrál každý s každým doma i venku, dohromady tedy žáci odehráli 20 mistrovských utkání. S 53 body se umístili na jasném prvním místě a postoupili do finálového zápasu o celkového přeborníka okresu. Soupeřem Vizovic byl tým Příluky. Ti se mohli pochlubit ještě lepšími statistikami, jelikož z 18 zápasů všechny vyhráli za plný počet bodů. Finále tedy byl souboj jednoznačně dvou nejlepších celků z obou skupin.

Na neutrální půdě v Lípě se od první až do poslední minuty hrál hodně taktikou svázaný zápas. Oba týmy nechtěly v obraně vytvořit žádnou chybu, proto se soustředili na jednoduchý fotbal, který příliš fotbalové krásy nenabídl. Šance se dali spočítat na prstech jedné ruky, a tak po bezbrankové remíze musely přijít na řadu nevyzpytatelné pokutové kopy. V nich jednu penaltu chytil Petr Zicha a Marek Slovák v páté sérii rozhodl o výhře Vizovic. Mise trenéra Františka Pitrona tedy vyšla hned v první sezóně opravdu výborně.

Sdružený oddíl žáků reprezentovali za Újezd tito kluci: Adam Karlík, Vojtěch Kubíček, David Máčalík, Jan Pochylý, Tomáš Pochylý, Marek Slovák, Ondřej Vaněk, Petr Zicha