Zpráva do zpravodaje obce Újezd 2016

Sportovní klub Újezd z.s., oddíl kopané

Vážení spoluobčané, příznivci kopané, blíží se nový rok 2017. Dovolte nám, abychom Vás stručně seznámili s činností našich fotbalových oddílů v letošním roce.

Sportovní klub má ve své činnosti zaregistrovány 4 oddíly kopané s celkovým počtem 84 hráčů.

I. Mužstvo mužů

Naši muži skončili v uplynulé sezóně 2015/2016 na 10 místě s 31 body.   Nejlepšími střelci byli Jindřich Hrnčiřík, který vstřelil 12 branek a Petr Sucháček, který vstřelil 11 branek.

Po této sezoně FAČR upravil přestupní řád. Hlavní změnou je, že se může v průběhu měsíce června každý hráč rozhodnout, kde chce hrát a mateřský klub nemá možnost v tomto zabránit.

Tato změna měla za následek poměrně výrazné oslabení, protože této možnosti využilo několik našich hráčů a odešlo do týmů v okolí.

Do nové sezóny 2016/2017 vstoupilo mužstvo pod vedením nového trenéra, kterým se stal Radek Hlavička a na trénincích vedl mužstvo Roman Hlavička. Jako vedoucí mužstva pracoval Martin Častulík st. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré a tak nezbylo, než aby za muže začali hrát dorostenci. Vizí bylo, že se budou postupně jen oťukávat, aby byli přichystáni na další sezónu. Z uvedených důvodů však museli začít nastupovat pravidelně a to i v základní sestavě. I když to mají nyní náročné a musí zvládat dvě utkání za víkend, někdy i v jednom dni, zhostili se tohoto údělu se ctí. Je pravdou, že v mužích jsou výkony poměrně nevyrovnané, ale zkušenosti z prvního mužstva dokáží zúročit ve své dorostenecké kategorii, jak se dočtete níže. Doufejme, že od příští sezony již budou právoplatnými hráči I. mužstva.

Na poslední chvíli se podařilo sehnat nového brankáře Michala Hájka z Pozlovic, jelikož zranění ramene Jiřího Polomíka vyžaduje delší léčbu. V průběhu podzimu nás posílil ještě hráč z Valašských Klobouk, Marek Pechanec, ale kvůli nemoci odehrál jen 4 zápasy .

Pohled na tabulku po podzimní části není radostný, mrzet nás může hlavně to, že jsme až na zápas s vedoucím celkem, byly vždy vyrovnaným soupeřem. Zápasy jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce a neuspěli jsme ani v penaltových rozstřelech.

Do jarní části jdeme s jasným cílem, zachránit okresní soutěž!

II. Mužstvo dorostu

V uplynulém ročníku 2015/2016 v Krajské soutěži Zlínského kraje naše mužstvo dorostu obsadilo 7. místo ve skupině A, se ziskem 35 bodů. Nejlepším střelcem byl Přemysl Vaculín s 22 vstřelenými brankami.

Před novou sezónou 2016/2017 jsme řešili, zda ještě dorost přihlásit do krajské soutěže nebo ho zrušit z důvodu nedostatku hráčů. Stejně jako u mužů, tak i u dorostu nastali změny. Odešli nám na základě nových přestupových pravidel dva nejlepší hráči do Brumova a neměli jsme dostatek hráčů pro to, abychom přihlásili dorost do nové sezóny.

Sportovní klub Vizovice však přišel s nabídkou vytvořit sdružené mužstvo a na soupisku dodal 11 hráčů, kteří se připojili k našim dorostencům. Hráči neměli mnoho času, aby se sehráli, ale pod vedením trenéra Josefa Šándora a vedoucího mužstva Pavla Dobiáše si „naši“ dorostenci vedou velmi dobře. Nejlepším střelcem je František Kráčalík, který vstřelil deset branek a Filip Martínek pět branek. Zde se projevuje sbírání zkušeností z mužské soutěže. Nutno podotknout, že ve stejné situaci jsou i Vizovice, kde dorostenci taktéž nastupují za muže.

 

III. Družstvo žáků

Do nové sezóny 2016/2017 vstoupilo naše družstvo žáků v okresním přeboru ve skupině B. Nová sezóna začala pod vedením nového trenéra Josefa Šándora a vedoucího družstva Vladimíra Karlíka. Zatím si žáci vedou velmi dobře a po podzimní části jsou na třetím místě se 14 body. Za odměnu a hlavně také pro další motivaci navštívili naši žáčci v probíhající sezoně utkání 1. ligy na stadionu Slovácka, kde viděli dramatický souboj a vítězství Zlína.

IV. Družstvo přípravky

U našich nejmenších nadějí se body ani tabulky nevedou. To ale neznamená, že se naši hráči nesnaží. V letošní sezoně opět hrají proti soupeřům v okresní soutěži přípravek skupiny B. Některé zápasy se povedou více, některé méně, ale důležitá je radost ze hry a to, že je fotbal baví a chtějí ho hrát. O to se velkou měrou stejně jako loni zasloužil trenér Vladislav Svozil, letos s novým asistentem Jirkou Kamenčákem. Úplně nejmenším nadějím tzv. předpřípravce se věnuje Jindřich Hrnčiřík. Kromě mistrovských utkání se přípravka účastní i turnajů, z nichž jeden sami pořádáme v místní tělocvičně. V roce 2017 tak proběhne již třetí ročník O pohár firmy LACTO MORAVA.

V prosinci se 11 vybraných hráčů přípravky zúčastnilo prvoligového utkání FASTAV ZLÍN – SLAVIA PRAHA, kde před zraky diváků ČT Sport dělali doprovod hráčům Zlína a o poločasové přestávce si zahráli fotbal na ligovém hřišti. Přejme jim, aby si ho tam jednou zahráli i jako dospělí! 🙂

SK Újezd jako jeden z mála klubů na okolí pracuje s mládeží a chce sní pracovat i nadále. Poslední dobou je znát úbytek dětí, které mají zájem sportovat a dochází tak ke slučovaní oddílů tak, aby se poskládal alespoň jeden tým i ze čtyř okolních vesnic. V Újezdě se s mládeží vždy pracovalo velmi dobře, ale docházelo k problémům se začleněním do I. mužstva. Tomuto bychom se nyní chtěli vyhnout a hrát opravdu s hráči, které si tu vychováme a ne s cizími a naopak, aby naši hráči neodcházeli jinam. Samozřejmě pokud bude možnost získat rozdílového hráče, tak ji využijeme stejně jako každý jiný klub, ale z 90 % bude náš kádr postaven na odchovancích.

Závěrem se dá říci, že tímto SK Újezd z. s. zajišťuje asi pro 90 mladých lidí v Újezdě efektivní využití volného času. Veškerá činnost je závislá na finančních prostředcích, bez kterých se v dnešní době žádný klub neobejde. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem našim sponzorům, kteří se jakýmkoliv způsobem zasloužili o to, aby kopaná v Újezdě byla i nadále na kvalitní úrovni.

Děkujeme všem, v první řadě „Obecnímu úřadu Újezd“ a dalším sponzorům: Polfin Agro – p. Štefaníková E., Polfin Ploština – Ing. Mudrák V., Stavosvit Trans – p. Machů M., Frykaso – p. Kamenčák J., Lacto Morava – Ing. Čihák J., Montema Otrokovice – p. Machů J., Lékárna Újezd – Machů T., Belpo Pochylý J., Zlínské stavby – p. Hlavička R., MV Kovo – p. Vaněk M., Hydraulika – Fojtů O., Sdružení vlastníků lesa, Klempířství – Frýželka S., Nábytek – Hovořák P., Slavnet networks s.r.o. – Viceník M., MAIER & KORDULETSCH k.s. – Vaněk M., Anvis Drnovice, Stanislav Mikulka.

Poděkování patří také místnímu hasičskému sboru za pomoc při údržbě hřiště, všem trenérům, hráčům a funkcionářům a v neposlední řadě taktéž všem fanouškům a hlavně rodičům těch nejmenších, kteří s nimi jezdí a podporují je při prvních fotbalových krůčcích.

Před několika dny jsme také spustili novou webovou prezentaci, kterou naleznete na adrese www.skujezd.cz. Najdete zde novinky a zajímavosti z jednotlivých týmů, fotogalerie, videa, aktuální tabulky týmů a střelců, něco z historie a občas i nějaký rozhovor z novin. J

V měsíci únoru proběhne valná hromada našeho oddílu, která bude zároveň i hromadou volební. V půlce roku převzal vedení klubu Miroslav Vaněk s podmínkou, že v této funkci setrvá pouze dočasně, do další valné hromady.

Termín valné hromady je stanoven na 11. 2. 2017.

Tímto zveme každého, komu není fotbal v Újezdě lhostejný, aby se ať už jako člen nebo jako host zúčastnil. V případě zájmu může klidně kandidoval jak na předsedu, tak do výboru oddílu, který bude také volen.

Vážení spoluobčané dovolte, abychom Vám všem za SK Újezd z. s. popřáli krásné Vánoce a spokojené prožití konce roku 2016 a do Nového roku mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.

S Vámi všemi se těšíme opět na jarní část sezóny 2016/2017, která bude zahájena 26. března 2017.

 

Za sportovní klub Újezd z.s.
Výbor SK