Zpráva do zpravodaje obce Újezd 2017

Vážení spoluobčané, dovolte nám, abychom vás v krátkosti informovali o dění v našem klubu v právě končícím roce 2017.

Co se týká organizace klubu, došlo na únorové valné hromadě ke zvolení nového předsedy klubu a to pana Miroslava Vaňka, který představil svou vizi fungování klubu. Stěžejním úkolem kromě záchrany okresního přeboru, bylo vylepšit hrací plochu. I přes dva odborné zásahy na jaře a na podzim, nemůžeme konstatovat že se náš „plac“ zlepšil a tento úkol trvá dál. Věříme, že se nám ve spolupráci s obecním úřadem podaří hřiště přivést do stavu, kdy bude radost na něm hrát.

Snažíme se zkulturnit i prostor kolem hřiště, zatím jen drobnostmi, jako jsou obnovy nátěrů a nákupem nových síti za branky, ale přemýšlíme také, jak z čistě fotbalového areálu udělat, jak se říká „multifunkční„ areál. Již brzy bychom chtěli představit vizi, kde by byl prostor jak pro fotbalisty, tak hasiče i pro sportovní zábavu malých dětí a v neposlední řadě, aby dobře sloužil i škole.

Letos náš oddíl oslaví 60 let od svého založení, tímto si prosím ve vašich diářích a kalendářích poznačte datum 24. 6. 2018 (neděle), kdy Vás všechny zveme ke společné oslavě.

A nyní již k tomu, co se v právě končícím roce událo na zeleném pažitu:

I. Tým mužů

Muži začali jaro s hlavním úkolem zachránit soutěž okresního přeboru. Při pohledu na tabulku, kdy jsme se po podzimu krčili se sedmi body na předposledním místě, to byl úkol více než složitý.

Nicméně vedení nezahálelo a kádr posílilo 3 novými či přesněji staronovými hráči. Úkol dávat góly dostal navrátilec z Tichova Josef Struška, úkolem jezdit po lajně byl pověřen „lůčan“ Michal Hlavička a úkolem chytit všechno co může, byl pověřen Antonín Slovák, jedna z legend újezdského fotbalu. S takto posíleným kádrem jsme se pustili do záchranářských prací a můžeme říct, že se práce povedla. Na jaře jsme získali 23 bodů z 39 možných a tato skvělá jarní bilance nás vynesla na konečné 10. místo.

Nejlepším střelcem se v loňské sezoně stal tehdy ještě napůl dorostenec František Kráčalík, který zatížil konto soupeřů 11 trefami.

Novou sezonu 2017/18 jsme na podzim odstartovali s další posilou a navrátilcem z Loučky Danielem Janků, který se ihned postavil do brány, jelikož Tonda Slovák kvůli změně práce nemohl již pravidelně nastupovat. Letošní podzim se nám povedl o něco lépe a přezimujeme na 8. místě se 17 body. Až na dva nevydařené zápasy, kdy náš tým propadl jak výsledkově, tak herně, se nám dařilo být vyrovnaným soupeřem. Nejlepší zápas podzimu co jsme odehráli na Mladcové, dostal našeho kapitána Tomáše Bělašku na stránky novin, díky jeho hattricku za 11 minut.

Aktuálně střelecké tabulce v našem klubu vévodí Josef Struška s 8 přesnými zásahy.

II. Tým dorostu

Náš dorost je již druhou sezónu sdružený s klubem SK Vizovice. V uplynulé sezóně 2016/17 vybojoval  6. místo v krajské soutěži a potvrdil dobrou výkonnost mužstva. Po skončení sezóny jsme se rozloučili s hráči narozenými v roce 1998 a jsme rádi, že se všichni tři začlenili do „A“ mužstva. Tímto jim přejeme hodně úspěchů.

Právě probíhající sezónu jsme zahájili s velmi početným kádrem hráčů. Na soupisce je 22 hráčů a tak máme někdy s trenérem Josefem Šándorem plnou hlavu starostí, koho nominovat na zápas. Jsem rád, že to kluci chápou, když se na ně nedostane, ale každý dostal dost příležitostí ukázat, co v něm je. Vzhledem k tomu, že i ročníky narození 1999 a 2000 se úspěšně začleňují do dospělého fotbalu, jak v Újezdě, tak ve Vizovicích, je vidět, že naše práce má smysl a je na naše poměry úspěšná.

Tým je po podzimní části na 8. místě s 18 body, a pokud tyto body obhájíme i na jaře, budeme sezónu hodnotit jako úspěšnou.

III. Tým žáků

V nové sezoně naši žáci startují ve dvou kategoriích, starší a mladší pod hlavičkou Vizovic. Ke spojení došlo z důvodu slabší členské základny našeho klubu v této kategorii. Bylo to logické vyústění situace, kdy oba kluby již v loňské sezoně takto spolupracovali v kategorii dorostu.

Tato změna nebyla jednoduchá jak pro klub, tak pro hráče a hlavně je složitější pro jejich rodiče z hlediska logistiky. Musíme ale říci, že hlavně v kategorii starších žáků funguje spolupráce na dobré úrovni a naši hráči poznali nejen nové kamarády, ale i nový, řekněme profesionálnější přístup trenéra Pitrona, který působil i v Sigmě Olomouc. Třešničkou na dortu bude účast starších žáků na mezinárodním turnaji v Maďarsku, který odehrají poslední týden v červnu 2018.

I na jaře se budou domácí zápasy hrát ve Vizovicích i v Újezdě, aby jste mohli podpořit naše naděje i na domácím hřišti.

V kategorii mladších žáků se díky širší základně Vizovic nedaří našim hráčům do sestavy tolik prosazovat.

IV. Tým přípravky

Družstvo přípravky tvoří hráči ročníku 2008 a mladší. V týmu hájící naše barvy máme dvanáct kluků a jednu holku. V letním obdobím se připravujeme na zadní tréninkové hrací ploše. Od listopadu do března navštěvujeme místní tělocvičnu na základní škole. Na tréninky docházíme dvakrát týdně po celý rok.

Náš celek je přihlášen v soutěži okresní soutěž sk.D. Ve skupině je 8 celků a hraje se systémem doma venku každý s každým. Naše domácí zápasy začínají vždy v pátek 16.30. V kategorii přípravek se všechny výsledky anulují a končí 0:0.

V zimní přestávce máme na pořadu dva halové turnaje. První se uskuteční na domácí půdě v Újezdě. Na druhý zajíždíme do Valašských Příkazů. Na hráče čeká velmi kvalitně obsazený turnaj, krásná hala stojící uprostřed obce a vedle tréninkové hřiště s umělou trávou.

V závěru patří poděkování klubovému vedení, které nemalou měrou vytváří podmínky pro růst mladých a nadějných talentů. Rodičům, kteří vedou své ratolesti ke sportu.

V. Tým předpřípravky

Jak se říká to nejlepší na konec. Co to může být, když už jsme všechno popsali? Ano máme popsanou činnost všech mužstev, které se účastní organizovaných soutěží, ale to nejdůležitější se odehrává ještě předtím a to je přivedení dětí ke sportu a k fotbalu zvlášť. Této úlohy se v našem klubu zhostil Jindřich Hrnčiřík a za rok a půl se jeho tým rozrostl ze 3 dětí na aktuálních 20, které se co týden schází a formou různých soutěží dělají své první fotbalové krůčky. Velký zájem dětí mu pomáhá zvládat další náš proškolený trenér Petr Belžík.

Letos se nám podařilo i díky pomoci firmy Polfin Ploština, zakoupit sadu dresů, kterou jsme předali našim holkám a klukům přímo na tréninku.


Děkujeme Všem, kteří nám pomáhají, v první řadě „Obecnímu úřadu Újezd“ a dalším sponzorům: Polfin Agro – p. Štefaníková E.,Polfin Ploština – Ing. Mudrák V., Stavosvit Trans – p. Machů M., Frykaso – p. Kamenčák J., Lacto Morava – Ing. Čihák J., Montema Otrokovice – p. Machů J., Lékárna Újezd – Machů T., Belpo Pochylý J., Zlínské stavby – p. Hlavička R., MV Kovo – p. Vaněk M., Hydraulika – Fojtů O., Sdružení vlastníků lesa, Klempířství – Frýželka S., Nábytek – Hovořák P., Slavnet networks s.r.o. – Viceník M., MAIER & KORDULETSCH k. s. – Vaněk M., Anvis Drnovice, Stanislav Mikulka, Malířství natěračství Zbyněk Repatý

Poděkování patří také místnímu hasičskému sboru za pomoc při údržbě hřiště, všem trenérům, hráčům a funkcionářům a v neposlední řadě taktéž všem fanouškům a hlavně rodičům těch nejmenších, kteří s nimi jezdí a podporují je při prvních fotbalových krůčcích.

 

Vážení spoluobčané, dovolte, abychom Vám všem za SK Újezd z. s. popřáli krásné Vánoce a spokojené prožití konce roku 2017 a do Nového roku mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.

Za sportovní klub Újezd z. s. 
Výbor SK