Dorost i přes menší krizi uhájil střed tabulky

Dorostenci z Újezda a Vizovic mají za sebou první společnou sezónu. Po solidním podzimu se tým začal postupně rozpadat, nakonec se však očekávaný propad tabulkou nekonal a šesté místo je poměrně úspěšné.

Do výzvy spojit dva dorostenecké oddíly jsme se po dlouhých sezeních domluvili s Vizovicemi, ze kterých již minulou sezónu u nás působili 2 jejich hráči. Novým trenérem se stal Josef Šandor, asistenta a zároveň vedoucího mužstva pak vykonával Pavel Dobiáš. Ač soutěž oficiálně začala 6. 8. 2016, kvůli lichému počtu účastníků kluci první kolo dostali volno. Za týden už se jelo na ostro, ale první zápas v Bylnici nám vůbec nevyšel. Bohužel k prvnímu zápasu odcestovalo pouze 11 hráčů, což trošku předznamenalo naše největší trápení v celé sezóně – nedostatek hráčů. Na soupisce před sezónou figurovalo 20 dorostenců (bez žáků), ale ihned po prvních kolech bylo jasné, že nás na domácí či venkovní zápasy nebude ani 14. Tomu také odpovídala podzimní tréninková účast, když chodili pouze ti, kteří nás nezklamali po celou soutěž. Za podzim si hráči zaslouží velkou pochvalu hlavně při domácích zápasech, kde ztratili pouze 2 body. Dobrý podzim si kluci pokazili posledním zápasem ve Val. Kloboukách prohrou 4:0.

Bez zimní přípravy, s jedním přátelským zápasem a jak se později ukázalo, taky bez tréninků v průběhu jara dorostenci nastupovali do jarní části 1. 4. 2017 opět o týden později zápasem proti Bylnici. Jelikož se po zimě někteří hráči opět obrátili k fotbalu zády, museli jsme si pro tuto část sezóny natrvalo vypůjčit Matěje Kubíčka a Štěpána Kováře, kteří v sobotu hráli skoro celé zápasy za dorost a v neděli nastupovali za naše žáky. Kluci se těžké role zhostili na výbornou, oba ukázali, jak je zápasy v dorostu fotbalově zvedly k lepším výkonům i v žácích. Nepříjemnou ztrátou pak byly svalové problémy Víti Kulhánka nebo školní povinnosti Filipa Martinka. Další kluci ze strany Újezda i Vizovic pak museli pomáhat svým mužským oddílům při starostech se záchranou. Zkušení hráči nám citelně chyběli, naše hra v jarní části ztrácela úroveň, přesto jsme důležité body do tabulky stále sbírali. Velkou mírou se o to zasloužil František Kráčalík, který v jarní části chytil famózní formu a nakonec se jeho gólová sbírka zastavila na čísle 23. Jeho střelecké úspěchy dokládá tato tabulka.

V posledních čtyřech kolech jsme sehráli dost divoké zápasy. Nejprve jsme ve Fryštáku prohráli 4:0, přičemž jsme zápas ostudně dohrávali v 10 hráčích. Návrat Filipa Martinka v dalším kole znamenal velkou výhru 8:3 proti Břestu, který 6 brankami potupil František Kráčalík (mimochodem v tomto kole ho trumfnul Štěpán Kovář, protože ten na druhý den nasázel rovnou 9 branek do sítě Nevšové). Předehrávku 25. kola dorost vůbec nezvládl, z Vigantic přivezl výprask 8:3. Poslední kolo proti Val. Kloboukám přineslo drama do posledních minut. V prvním poločase skórovali obránci, v druhém útočnicí. Divoká výhra 7:6 napsala tečku za účastí ročníku 98 v dorostu. Ročníku, který se vykopal z pralesu do kraje a nasadil laťku tak vysoko, že příští ročníky budou mít co dělat, aby úroveň dorostenců zase o něco zvedly. To vše se ale bude odehrávat na hřišti Vizovic, neboť od příští sezóny budeme domácí zápasy hrát právě tady.

Závěrečným slovem bychom chtěli poděkovat všem, co se všelijakou měrou podíleli na výkonech našich i Vizovických hráčů. Myslíme tím hlavně trenéra, vedoucího, ale také všechny tatínky, protože bez nich by bylo na zápasech hrobové ticho. 5. 8. zápasem proti Holešovu začíná nová sezóna, všichni jste zváni 🙂