Áčko si výsledkově zopakovalo minulý měsíc

Takřka stejné čtyři zápasy v srpnu sehráli naši muži i v měsíci září. Dvě těsné domácí výhry přinesli hned dvakrát plný bodový zisk, jenže špatnými výkony na venkovních hřištích si chlapi o jednu příčku v tabulce pohoršili.

V pátém kole jsme hostili Nedašovu Lhotu.

SK Újezd – Nedašova Lhota 5:4

B: 3x Struška Josef, Bělaška Tomáš, Kamenčák Jiří

Výhru z Návojné jsme chtěli potvrdit v domácím zápase proti Nedašově Lhotě. Ač jsme soupeře jednoznačně přehrávali, po dvou fatálních chybách naší obrany ve 14. minutě svítil na tabuli stav 0:2. Po dvaceti minutách hry snížil střelou k tyčce Pepa Struška, ale hosté se opět dostali do dvougólového vedení, když si přímý kop srazil do vlastní brány Ondra Častula. Před poločasem se opět měnilo skóre. Jednoznačná ruka hostujícího hráče v pokutovém území přinesla penaltu, kterou bezpečně proměnil Pepa Struška.

Náš kanonýr se činil ihned i po změně stran. Další ruka, další penalta a další gól. Hattrick během 37 minut dostal Pepu Strušku do obrovské chuti dát další branku. Na tu však nejlepší hráč zápasu „pouze“ přihrál Tomáši Bělaškovi, jenž z úhlu v 72. minutě propálil brankáře. Avšak hosté nám ukázali obrovskou lekci z produktivity, protože v 78. minutě z další šance opět skórovali. Rozhodnout tedy musel žolík Jirka Kamenčák, který dorazil z malého vápna střelu Filipa Martinka. Drama až do posledních minut nám opět vyšlo.

Šesté kolo se nám absolutně nepodařilo.

Kostelec – SK Újezd 7:1

B: Dobiáš Adam

V neděli naši muži zajížděli na půdu nováčka z Kostelce. Bohužel sobotní kulturní povinnosti sebrali mnoho sil skoro celému týmu, a tak jsme si domů přivezli nepěkný výsledek. I když jsme věděli, že útočná hra Kostelce prakticky celá stojí na jednom hráči – Radku Novotném, nepodařilo se nám ho ubránit a hned v 10. minutě, kdy dostal jen kousek prostoru, dokázal přesnou střelou k tyčce otevřít skóre. Domácí měli více ze hry, ale my jsme se postupně dostávali do tempa. Bohužel deset minut po první brance Radek Novotný rozšířil své konto, kdy po skvělém lobu od spoluhráče tváří v tvář našemu brankáři míč napálil z voleje k tyčce. Dá se říct, že až po tomto góle jsme začali hrát náš fotbal, ale díky nepřesnostem se nedařilo soupeře více zmáčknout. Jiskřičku naděje přinesla 35. minuta. Na rohový kop Františka Kráčalíka si přesně naskočil Adam Dobiáš a snížil stav na 2:1.

O poločase jsme si řekli, že na domácí vletíme, jenže opak se stal pravdou. Soupeř nás ve druhém poločase úplně přejel, i po změnách v sestavě góly do naší branky stále přibývali. Skóre druhého poločasu se nakonec zastavilo na stavu 5:0.

Tímto bychom se všem fanouškům, kteří nás přijeli povzbudit do Kostelce, chtěli omluvit za předvedenou hru. Každý zápas není posvícení. My pevně věříme, že jsme si takový zápas vybrali právě minulé kolo a že se podobný poločas již nebude opakovat.

Tento debakl jsme chtěli odčinit proti Pozlovicím. Další zápas do posledních minut přinesl další tři domácí body.

SK Újezd – Pozlovice 3:2

B: Maňas Petr, Hlavička Michal, Struška Josef

Debakl z Kostelce jsme chtěli odčinit hned dalším domácím zápasem proti Pozlovicím. Dopolední předzápas našich a Vizovických žáků odehraný v Újezdě taktéž proti Pozlovicím nám vyšel, ke snovému zakončení velmi úspěšného víkendu tedy zbývala jediná výhra. Jak to tak v našich domácích zápasech bývá, do soupeře jsme se zakousli hned ze začátku. Jenže plýtvání našimi šancemi svitla pro hosty naděje na vstřelení branku, kterou dokonale využili. Po rohovém kopu jsme neodklidili míč z pokutového území a hosté se povedenými nůžkami dostali do vedení. To ale mělo jen krátké trvání, neboť si na rohový kop Františka Kráčalíka pěkně naskočil Petr Maňas.

Druhý poločas nenabídl velkou změnu ve hře. Přesto rovnou v 53. minutě střelu Tomáše Bělašky doklepl do sítě Michal Hlavička. Třetím gólem bychom si velmi pomohli k výhře, ovšem ten jsme v neděli odpoledne ne a ne vstřelit. V 68. minutě však povedenou střelou přesně k tyčce soupeř srovnal na 2:2. Poslední dvacetiminutovka nabídla naši velkou snahu o branku, která jakoby nám nebyla souzena. Centry, střely z dálky či kolmice středem hřiště, ale stále to nešlo. Z rohového kopu se 4 minuty před koncem zápasu prosadil krásnou střelou Josef Struška. Po velké radosti a ubránění posledních minut jsme vyválčili další 3 body, jenž jsme opět vybojovali v posledních minutách zápasu.

Osmé kolo nám vystavilo nepříjemnou Bylnici, kde bylo po 40 minutách „vymalováno“.

Bylnice – SK Újezd 3:0

Proti neoblíbenému soupeři naši muži snad ani nenastoupili na hřiště a už prohrávali. Ve 3. minutě jsme nechali ze 30 metrů vystřelit domácího hráče, který míč nechytatelně napálil o břevno do sítě. Po tvrdém úderu muži začali bojovat, jenže špatnou předfinální fázi se vůbec nedostávali do šancí. Ve 37. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení, jelikož jsme jednoduchý míč po standardní situaci neodkopli do bezpečí. Naději na obrat pak ukončila 40. minuta, kdy se nechal po druhé žluté kartě hloupě vyloučit Petr Belžík.

Ačkoliv nás bylo o jedno muže míň, druhý poločas paradoxně nabídl ještě méně šancí než ten první. Domácí drželi míč a místo fotbalu hra spíše připomínala házenou. V 68. minutě jsme inkasovali potřetí. Deset minut před koncem si mohl čestný úspěch připsat Tomáš Bělaška, ale ani ze dvou naprostých tutovek nepřekonal domácího brankáře. Z Bylnice se tedy body opět nedovezly.

14.SK Zlín7077:29000

Další 4 zápasy jsou minulostí a závěrečných pět kol ukáže, na jakém místě přečkáme zimní pauzu.