Muži se statečně perou o střed tabulky

Dvě jasné prohry, jedna velká výhra a jedno vydřené vítězství v posledních minutách zápasu. Takhle by se v jedné větě daly shrnout 4 srpnové zápasy našeho áčka.

Za krásného počasí jsme odstartovali letošní pouť okresním přeborem 6. 8. zápasem proti Rokytnici. Prakticky po poločase bylo „vymalováno“, protože se nám podařilo nastřílet 4 branky. Zápas nakonec skončil výsledkem 6:0. Trošku překvapivě se tedy naše A mužstvo dostalo na první příčku tabulky.

SK Újezd – Rokytnice 6:0

B: 2x Struška Josef, 2x Martinek Filip, Dobiáš Adam, Kubíček Matěj

Po letní přestávce jsme se první srpnovou neděli konečně dočkali a naši muži nastoupili ke svému prvnímu zápasu v sezoně 2017/2018. Dá se říci, že jsme soupeře přehráli rozdílem třídy. Od úvodních minut jsme chtěli nejen vyhrát, ale i předvést pěkný fotbal. Už ve 12. minutě se k odraženému míči dostal Adam Dobiáš a stal se tak premiérovým střelcem letošního ročníku. Ani ne za deset minut se po individuální akci prosadil Filip Martinek střelou ze 20 metrů. Chvíli na to ho napodobil Josef Struška a když ve 39. minutě zvýšil vedení na 4:0 svým druhým gólem Filip Martínek po brilantní patičce od Josefa Strušky, tak všichni marně vzpomínali, kdy šel náš tým s takovým náskokem do druhého poločasu.

Vysoké vedení bývá někdy zrádné, ale naštěstí to nebyl tento případ a i ve druhém poločase jsme hru kontrolovali. V 61. minutě náš Pepa „Jeleň“ Struška, sám tváří v tvář brankáři, nezaváhal a zvýšil vedení na 5:0, aby konečnou podobu výsledku dal v 75. minutě mladý nadějný dorostenec Matěj Kubíček, který připsal si tak svůj premiérový gól mezi muži, ačkoliv sotva 4 měsíce zpátky mu bylo 14 let. Matěj je zářným příkladem naší nové filozofie, zabudovávat nadějné dorostence již v mladém věku do A mužstva.

Druhý zápas nám těžce nevyšel. Po šíleném úvodu jsme již nedokázali i kvůli tragické koncovce našich šancí zvrátit nepříznivý stav a výsledek 5:1 z Dolní Lhoty byl krutý, ale zasloužený.

Dolní Lhota – SK Újezd 5:1

B: Struška Josef

To, co se nám povedlo v prvním kole, jsme ve druhém kole zle pokazili v derby s Dolní Lhotou. Zřejmě to bylo tím, že nám chyběl trenér, který se byl na vlastní náklady přesvědčit, jak se hraje fotbal ve Španělsku a byl divákem v Barceloně na El Clasicu. Snad něco okoukal a zkusí v Újezdě aplikovat v praxi 🙂 . Na začátek by naši hráči nejraději zapomněli, protože jsme už v 7. minutě prohrávali 0:2. Tento rychlý nástup domácích jakoby nám vzal chuť do fotbalu. Soupeř nám v podstatě nepůjčil míč a když už jsme se k němu dostali, tím, že jsme kazili i jednoduché přihrávky, jsme zase brzo o něj přišli. Vše vyvrcholilo ve 26. minutě, kdy jsme dostali branku na 0:3. Následně soupeř, jak to tak bývá, trochu polevil a nechal nám trochu prostoru. I přesto nám kombinace moc nevycházeli a prosadili jsme se jen díky individuálním schopnostem Pepy Strušky, který v 37. minutě snížil na 1:3. Následně mohl znovu skórovat, ale gólovou situaci nevyřešil dobře.

Od začátku druhého poločasu jsme se konečně přestali soupeře bát a zatlačili ho na vlastní polovinu, ale bohužel. To, co jsme bezpečně proměňovali minulý týden, tak by se nám v Dolní nepovedlo, i kdybychom tam hráli doteď. Soupeř později skóroval počtvrté a na konci přidal pátý gól, a tak jsme si z Dolní Lhoty hlavně díky špatnému začátku i po mnoha zbytečně zahozených šancí odvezli nepopulárního „bůra“.

Ve 3. kole nás čekal těžký soupeř – Luhačovice B. Po nadějném úvodu hosté postupně nastříleli tři branky, proti kterým jsme nenašli odpověď.

SK Újezd – Luhačovice B 0:3

Naše áčko nastoupilo ke třetímu zápasu sezóny proti béčku Luhačovic. Celý první poločas byli hosté dle očekávání lepší na míči, ovšem o brankových šancích prvního poločasu se to říct nedá. Tu největší zahodil po půlhodině hry František Kráčalík, když po krásném pasu od Tomáše Bělašky postupoval sám na branku, ale místo klidné koncovky pouze napálil míč do brankáře. Za pár minut se již stav zápasu změnil. Po ztrátě u pokutového území provedli hosté rychlý kontr, který zakončili přesným lobem našeho brankáře. Druhý gól padl po krásném přímém kopu, když jsme opět ztratili míč u šestnáctky hostů.

Druhý poločas příliš vzruchu před brankami nenabídnul. Hosté se naši obranu snažili překonávat nakopávanými míči, my zase kombinací po lajnách s centry. Po několikátém centru z rohového kopu jsme měli snad tři velké šance na skórování, ale ani po trmě vrmě branka nám prostě nebyla souzena. V 73. minutě pak díru v naší defenzívě využili hosté na zvýšení skóre. V posledních minutách ještě Tomáš Bělaška napálil z malého vápna břevno a tím potvrdil, že jsme si střelecký prach vystříleli proti Rokytnici.

Z výsledkové krize či špatného zakončování našich akcí nás měl vysvobodit zápas v Návojné. Po divokém průběhu zápasu, kdy se chvílemi nad hlavami hráčů spouštěli provazy deště a bičovaly se blesky, muži odvezli všechny tři body.

Návojná – SK Újezd 2:3

B: 2x Kráčalík František, Bělaška Tomáš

Po dvou prohraných zápasech naše áčko vyhlíželo zisk bodů proti Návojné. Do branky se musel kvůli absenci Daniela Janků postavit Josef Šandor, pro něj atypický post však zvládl s bravurou. Úvod zápasu patřil nám. V 5. minutě mohl Tomáš Bělaška rozjásat náš početný fanklub, ale v úniku nedokázal překonat brankáře. To se podařilo v 18. minutě Františku Kráčalíkovi, který hned první rohový kop zakroutil s pomocí větru za brankovou čáru. Po gólu jsme stále hráli aktivně, domácí nás však posledních 15 minut prvního poločasu zatlačili a v 35. minutě se po přesné hlavičce o tyč radovali.

Druhý poločas nám dle našich představ vůbec nevyšel. Byli jsme všude o krok později, domácí drželi míč, hráli nátlakový fotbal, ze kterého jsme se dostávali jen díky skvělé obraně a pomocí nákopů jsme oslovovali naše útočníky či křídla. Za hustého deště v 70. minutě domácí vstřelili branku na 2:1. Ač to s námi nevypadalo dobře, k obratu zavelel muž s kapitánskou páskou na rameni. Jirka Kamenčák po outovém vhazování míč připravil Tomáši Bělaškovi, který jej z 25 metrů nádherně napálil na zadní tyč. V 83. minutě jsme domácí dorazili. Opět náš Jirka „Lavi“ Kamenčák připravil míč pro spoluhráče, tentokrát pro Františka Kráčalíka. Ten se s tím moc nepáral, na půlce se rozeběhnul, udělal snad tři hráče a přesnou střelou k tyčce rozjásal všechny Úježďany v Návojné. V závěrečných minutách jsme mohli inkasovat, ale jednou se Josef Šandor zaskvěl pěkným zákrokem a v druhé situaci hosté vůbec netrefili branku. Ze zápasů tedy máme vydřené 3 body.