Nový kouč: Ivan Pecha

  1. Dobrý den, mohl byste se nám v krátkosti představit ?

Jmenuji se Ivan Pecha, je mi 44 let. Doposud celý život bydlím v Brumově – Bylnici. Mám dvě děti, 23 letou dceru Terezu a 18 letého syna Adama. Od letošního června jsem opět svobodný muž. Pracuji u Policie ČR ve Zlíně, specializace Cizinecká policie a to již 24 let.

  1. Proč jste se rozhodl trénovat právě tady?

Po nevydařené sezóně u mužů v Brumově a osmnácti letech u trenérského kormidla celkem jsem si chtěl dát od trénování oddech, ale přišla férová a jednoduchá nabídka od vedení SK Újezd. Navíc jsem si na FAČR zjistil, že v Újezdě je tým mladší věkové skladby a i to byl impuls, abych nabídku na trénování přijal.

  1. Jak si zatím rozumíte s hráči? Plní Vaše pokyny správně?

S hráči nemám absolutně žádný problém a myslím, že ani oni se mnou ne. Hned na prvním tréninku jsem jim řekl, že jsem si zde nepřišel nic dokazovat, ani se nedej bože nějak povyšovat, ale jen a pouze jim nabídnout své trenérské služby. Co si oni z toho vezmou, záleží už jen čistě na nich samotných.

Co se plnění pokynu týká, tak na trénincích dělají kluci všechno poctivě a správně. Menší problémy nastávají při samotných zápasech, kdy se kluci snaží některé situace řešit „po svém“ a ne vždy je to správně. Z toho pak pramení i individuální a zbytečné chyby a branky. Pořád je to ale jenom sport a nejde při něm o život.

  1. Jaký máte pocit z týmu? Herní projev na hřišti, nálada v kabině…

Kluci v týmu jsou úplně v pohodě a jsou i výborně věkově poskládaní. Mám tu zkušené borce třicátníky, pak kluky kolem 24 až 27 let, což by měli být tahouni týmu a nakonec je tu hodně šikovných kluků, kteří mají 17 až 20 let a jsou na začátku mužské fotbalové kariéry. Prostě co se fotbalové chemie týmu týče, je to téměř ideál. Od mého prvního tréninku bylo vidět, že mají chuť do fotbalu a jejich nasazení a přístup byl a je na jedničku.

  1. Máme hodně mladý tým, který je složený až na výjimky jen z vlastních odchovanců, vyhovuje Vám to?

Vyhovuje mi to naprosto a vlastně i to bylo další plus, proč jsem na trénování v Újezdě kývnul. Tohle je způsob, jak v současnosti ve výkonnostním fotbale ještě může klub fungovat. Je za tím i hodně práce vedení klubu a lidí, kteří na úkor vlastního času chtějí pro fotbal pracovat. A z vlastní zkušenosti vím, že je to nikdy NEDOCENĚNÁ práce! Pak je i varianta „B“, kdy nemáte hráče, ale máte peníze a hráče si někde jednoduše koupíte. Ovšem i z historického hlediska tohle nikdy nemělo dlouhého trvání a takovéto kluby téměř zmizely, nebo zmizí z fotbalové mapy.

  1. Jelikož jste dlouhé roky trénoval v Brumově, kde se hrají daleko vyšší soutěže, nepřijde Vám fotbal v okresním přeboru příliš slabý?

To vůbec! A já se na to ani takhle nedívám. Naopak i třeba v okresním přeboru hraje hodně šikovných hráčů, kteří ale například z rodinných, či pracovních nebo školních důvodů hrají „jenom“ okres.  A stejně tak jsem viděl hráče, kteří hrají vyšší soutěže, i když na to ne vždy výkonnostně mají. Důležité je, aby to hráče bavilo a měli z toho radost.

  1. Na jaké příčce v tabulce byste chtěl skončit?

Tak samozřejmě první JJ!!! Ale teď vážně. Určitě lépe než kluci skončili loňskou sezónu. Když bychom se pohybovali do šestého místa, budu spokojený. Ovšem hned první dva ostré zápasy v Kostelci a doma s Bylnicí ukázaly, že kvalitních soupeřů bude víc. Kluci tedy budou muset každý zápas makat, aby tyhle ambice naplnili.

  1. Máte nějaký trenérský vzor?

Přímo trenérský vzor nemám. Mám respekt a uznání ke všem trenérům, kteří dělají svoji práci poctivě a srdcem a v podstatě každý trenér je něčím originál. Navíc platí, že trenér dělá hráče a hráči dělají trenéra. Když mám ale říct jedno světové jméno, tak je to trenér, který hrál velice pohledný, efektivní útočný styl v Dortmundu a nyní ho předvádí v Liverpoolu –  Jürgen Klopp.