Říjen se našemu áčku příliš nepovedl

Nevydařený říjnový měsíc mají za sebou naši muži. V pěti zápasech totiž vytěžili pouhé 4 body, navíc ve dvou zápasech vůbec neskórovali. Přesto jsme po posledním zápase byli poměrně spokojení.

Proti Mysločovicím se nám na domácí půdě opět nezadařilo.

SK Újezd 0 – 1 Mysločovice A

V prvním říjnovém zápase jsme hostili Mysločovice. Po vynucených změnách v sestavě se na hrotu útoku objevil Roman Hlavička, ale ani on nedokázal najít recept na výbornou obranu hostů, kteří hlavně v prvním poločase měli daleko větší držení míče. Největší šance na gól si Mysločovice vypracovaly v 25. a 45. minutě, ovšem v prvním případě jsme se nakonec ubránili snad 6 rohům v řadě a v tom druhém nás skvěle podržel Daniel Janků při samostatném úniku na něj.

Druhý poločas nenabídl příliš velkou změnu. Naše hra se zvedla, soupeři jsme byli vyrovnaným celkem, ale stále se nám nedařilo vypracovat si šanci na skórování. Postupem času bylo jasné, že zápas rozhodne jediný gól a ten bohužel padl v posledních pěti minutách do naší sítě. Záhy po prvním gólu mohli hosté přidat jako pojistku druhý gól, avšak Daniel Janků dalším zneškodněným nájezdem malinko podržel naši naději na bodový zisk, který se bohužel proti Mysločovicím nekonal.

V Poteči jsme neodehráli špatný zápas, ale dvě naše chyby v druhé půlce rozhodly o třech bodech pro domácí.

Poteč 4 – 2 SK Újezd

B: Struška Josef, Bělaška Tomáš

Dva zápasy v řadě bez bodu, navíc i bez vstřelené branky. S takovou bilancí jsme jeli do Poteče. Prvních 20 minut byli domácí lepší a po zásluze šli do vedení. Po první brance se ale hra obrátila, začali jsme Poteč přehrávat, vytvářet si šance i územní tlak. Vrcholem pak byla 38. minuta, kdy se Pepa Struška po perfektní asistenci od Adama Dobiáše trefil prakticky do prázdné branky. Přestože zbývala poslední minuta první půle, muži z rohového kopu inkasovali branku na 2:1.

Druhou půlku naše barvy opět dominovaly, jenže vše se nám rozsypalo zraněním Broni Slováka, který musel v 64. minutě střídat. Ačkoliv se na obranu posunul zkušený Josef Šandor, rovnou po minutě na novém postu vyrobil kardinální hrubku, když stáhl útočníka v úniku na Daniela Janků. Rozhodčí byl k němu milosrdný, udělenou žlutou kartu domácí velmi nelibě snášeli. Jenže za dalších 5 minut po nedorozumění v naší obraně hosté rovnou dvakrát skórovali, čímž nám utekli na rozdíl tří branek. Malou naději na zvrat utkání vykřesal Tomáš Bělaška v 77. minutě, na body to však nestačilo.

V 11. kole jsme konečně bodovali, když jsme po penaltách porazili rozjeté Paseky.

SK Újezd 3 – 2 pen. SK Zlín

B: Kráčalík František, Kamenčák Jiří

Mizerné výkony i výsledky měl změnit zápas proti Pasekám. Náš klasický nástup na hosty vyšel po 15 minutách, když František Kráčalík vypíchnul míč brankáři hostů a pohodlně jej dopravil do prázdné branky. Nucené střídání Petra Belžíka Jirkou Kamenčák nás oslabilo, hosté převzali iniciativu, ale branku do poločasu nevsítili. Tu mohl na druhé straně vstřelit hlavou Ondra Častula, ovšem ve velké šanci netrefil dobře míč.

Druhý poločas začal velmi špatně. Nejprve Roman Hlavička velkou hrubkou daroval snižující gól a pak se hosté znovu prosadili důrazem v pokutovém území. Na vyrovnání jsme si museli počkat do 70. minuty. Filip Martinek našel mezi stopery rozeběhnutého Jirku Kamenčáka, jenž svůj nájezd bez problémů proměnil. Napínavý závěr pak mohl přisoudit všechny body oběma stranám. Tu největší za náš tým měl František Kráčalík, ale ani nadvakrát proti hostujícímu gólmanovi ve dvou velkých šancích neuspěl. Rozhodnout tedy musel až pokutové kopy.

Do branky se nečekaně postavil Josef Struška a byla to skvělá volba. Náš útočník totiž 2 penalty hostů chytil, takže jsme po třech zápasech bez jediného bodu mohli konečně oslavovat výhru, byť „pouze“ za 2 body.

Proti Štípě se nám na umělce nepovedlo navázat na výkon z minulého zápasu.

SK Újezd 0 – 4 Štípa

Zápas se Štípou se musel odehrát na umělé trávě v Luhačovicích, protože naše hřiště bylo kompletně pod vodou. Kvůli tomu, že Štípa již měla jednu dohrávku před sebou, nemohli jsme tento zápas odehrát po posledním podzimním zápase, proto se dohrávka konala v pátek od 19:30 pod umělým osvětlením. V úvodu zápasu jsme mohli inkasovat po krásné sólu hostujícího útočníka, který ovšem netrefil z vyložené pozice ani branku. Záhy se do obrovské šance dostal Broňa Slovák, ale branka mu byla taky malá. Po dobrém úvodu z naší strany se ve 22. minutě hosté dostali do vedení, když proměnili pokutový kop po faulu Adama Dobiáše. Na široké umělce se nám příliš nedařila, hlavně předfinální fáze nebyla prakticky žádná. Výjimkou byla střela Michala Hlavičky, jenže opět netrefila zařízení. Není tedy divu, že se hosté minutu před koncem dostali po střele z rohového kopu do dvoubrankového vedení.

V kabině jsme si řekli, že je potřeba hrát hlavně po stranách a po zemi, neboť tímto fotbalem jsme vždycky Štípu zatlačili. V 50. minutě Broňa Slovák krásným pasem našel nabíhajícího Kráčalíka na malém vápně, jenže ten obrovskou tutovku neproměnil. Ihned po rozehrávce se hosté přes křídlo dostali do šance, kterou v pohodě proměnili. V 58. minutě pak po hloupém penaltovém zákroku skórovali počtvrté. Ač jsme v posledních 20 minutách byli lepším celkem, do žádné velké šance se nikdo z našich hráčů nedostal. Velmi špatný zápas z naší strany tedy skončil zaslouženou prohrou 0:4.

Alespoň v posledním zápase si naši hráči s chutí zastříleli, když vysoko porazili Mladcovou. Divokou výhru režíroval ve druhém poločase Tomáš Bělaška.

Mladcová 4 – 6 SK Újezd

B: 3x Bělaška Tomáš, Hlavička Michal, Kamenčák Jiří, Častula Ondřej

V posledním zápase podzimní části se utkání proti Mladcové, ze stejných důvodů jako minulý týden u nás, muselo odehrát na umělé trávě na Pasekách. Trenér Roman Hlavička vycítil, že je potřeba malinko pozměnit sestavu, a tak prohodil pozice Kráčalíka s Bělaškou a do základu se dostal Jirka Kamenčák. Mistrovský tah se náramně vyplatil především ve druhé půlce, ale nepředbíhejme. V té první jsme hráli dobře, ač hned v 7. minutě se Mladcová radovala z úvodní branky. Na tu dokázal po půl hodině hry odpovědět Michal Hlavička. Ten si zpracoval přesný nákop od Ondry Častuly, individuální akcí se dostal až do pokutového území a tam se nemýlil. Jenže domácí těsně před poločasem využili naši chybu na pravé straně ke skórování.

Po změně stran v 50. minutě srovnával Jirka Kamenčák. Míč dopravil do prázdné brány po krásném ťukesu, když celou akci rozjel Petr Belžík následovaný Františkem Kráčalíkem, Tomášem Bělaškou a asistujícím Filipem Martinkem. Domácí ovšem za pět minut šli znovu do vedení. To ale mělo krátké trvání, zakroucený centr Františka Kráčalíka ukázkovou rybičkou uklidil do branky Ondra Častula, ihned po minutě už to bylo 3:4, neboť Tomáš Bělaška využil chybu domácího brankáře. Parádním fotbalem jsme soupeře k ničemu nepustili, kapitán Tomáš Bělaška navíc vstřelil další 2 branky, díky nimž nasázel hattrick za pouhých 11 minut! Mladcová v 72. minutě vstřelila svou čtvrtou branku v zápase, do konce zápasu nás zatlačila, jenže ve vypracovaných šancích domácím štěstí nepřálo. Na konec podzimu tedy zavládla spokojenost, vyhraným zápasem jsme totiž vystřídali právě Mladcovou na osmé příčce.