Víkendový souhrn 18. kola

Tak tohle byl víkend, na který tady budeme moc rádi vzpomínat. Proč? Důvod je velmi prostý – rovnou 3 výhry! Muži jednoznačně přehráli SK Zlín 1931 a po zásluze brali všechny 3 body, dorost dovezl 3 body z Dolní Lhoty a žáci neuvěřitelně otočili skóre z 0:3 na 3:3. Na penalty suveréně uspěli a získali 2 body.

MUŽI

SK ÚJEZD 3-0 SK ZLÍN
B:
44. Hlavička M., 52. Struška, 62. Kráčalík

Sestava: Slovák A. – Dobiáš (64. Bělaška V.), Belžík, Maňas, Častula – Slovák B., Šandor (67. Martinek), Bělaška T. (K), Hlavička M. – Kráčalík, Struška (81. Hlavička R.)

Do třetího jarního domácího zápasu proti SK Zlín 1931 jsme nastupovali s takřka nejsilnější možnou sestavou a od úvodu jsme udávali tempo hry. Hned ve 3. minutě měl obrovskou šanci Kráčalík, když hostujícímu golmanovi vypadl míč z rukou. Prázdná brána mu však byla malá a hostující obrana situaci uhasila. S přibývajícím časem se hosté dostávali více do hry, v zakončení si však nepočínali nejlépe. Ke konci poločasu se v dobrých šancích hned dvakrát objevil Broňa Slovák, k jeho smůle však ani jednou branku nedal. Přesto jsme minutu před koncem udeřili. Po tlaku hostů se k míči dostal František Kráčalík, který přihrávkou oslovil Michala Hlavičku. Ten přesně obstřelil hostujícího brankáře a my se radovali z „gólu do šatny.“

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi laxně a hosté nás mačkali cca 30 metrů před naší bránou. Tak jako v prvním poločase jsme dali branku při tlaku hostů, v druhém tomu nebylo jinak. Po rychlé spolupráci Tomáše Bělašky s Františkem Kráčalíkem se do zakončení dostal Josef Struška a nemýlil se. Gólem se náš výkon výrazně zvedl, soupeř zalezl na svou půlku, čekal na brejky, ale ty se hostům příliš nedařili. V 62. druhé minutě dlouhým outovým vhazováním našel Ondra Častula milimetrově hlavu Františka Kráčalíka, který ke dvou asistencím přidal gól. Za pár minut se krásně prokličkoval do šance střídající Václav Bělaška, hostující brankář však jeho pokus zlikvidoval. Do konce zápasu se hosté marně snažili překonat naši obranu, ta ovšem celé jaro podává vynikající výkony v čele s Tondou Slovákem a v neděli tomu nebylo jinak.

Třetí domácí zápas, třetí výhra za 3 body. Opět druhý poločas výrazně ukázal, že domácí půda nám prostě a jednoduše na jaře sedí. Přehráli jsme další klub ze Zlína, po Loukách se před námi sklonili i silné Paseky, kterým se body snadno rozhodně neberou. Další zápas hrajeme netradičně v sobotu, představíme se na hřišti Mladcové, odkud se body vozí velmi těžko. A abychom nezapomněli, na zápas Vás došlo opět mnoho a my si toho moc vážíme. Děkujeme za podporu!

DOROST

TJ DOLNÍ LHOTA 3-4 SK ÚJEZD
B:
3., 80. Martinek, 7. Burkart, 51. Fusek

Sestava: Kamenčák – Dobiáš (K), Mudrák, Kulhánek (20. Kubíček) – Svozil, Martinek, Fusek, Burkart, Hovořák – Kryška, Pšenčík

V deštivém sobotním odpoledni se dorost představil na velmi dobře připraveném hřišti v Dolní Lhotě. Domací snad ještě byli v kabinách a my už vedli rovnou 2:0, prosadil se Filip Martinek i Robin Burkart. Kvůli nepříjemnému zranění musel střídat Víťa Kulhánek a po skvělém úvodu se z nás vytratila chuť hrát dobrý fotbal, domácí nás přitlačili a do konce poločase srovnali stav.

V úvodu druhého poločasu jsme šli opět do vedení, na branku Honzi Fuska ovšem domácí bleskově odpověděli. Domácí byli silnější na míči, ale do zakončení se příliš nedostávali a když přeci jenom ohrozili naši branku, své dovednosti ukázal Jirka Kamenčák. Remízový zápas pak rozsekla přesná střela k tyčce v podání Filipa Martinka. Posledních 10 minut jsme odolali náporu domácích a další tři body pro dorostence jsou doma!

ŽÁCI

SK ÚJEZD 4-3 (pen.) JASENNÁ
B:
55. Slovák, 65. Kovář, 66. Machů (pen.)

Sestava: Zicha – Fojtů, Kubíček M., Kamenčáková, Machů – Kubíček V., Slovák, Hlavička T., Psota – Kovář (K), Vaněk (střídali Pochylý, Belžík, Hlavička V., Karlík, Svozilová, Bělaška)

Proti favoritovi z Jasenné naši žáci nastoupili od začátku bez respektu a úvodní čtvrthodinu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Poté však naši hráči začali zbytečně ztrácet míče, soupeř začal být na hřišti dominantnější a bohužel hned třikrát skóroval. Ve 22. minutě se hosté nejprve prosadili střelou uvnitř pokutového území, další gól přidali po rohovém kopu přesnou střelou k tyčce a dvě minuty před koncem poločasu jsme byli na dně, krásným lobem zvýšili hosté na 0:3.

Do druhého poločasu jsme ovšem vstoupili aktivněji než hosté. Teprve desetiletý Tomáš Hlavička ovládal střed hřiště, jeho starší bratr Václav pak běhal na útoku, Filip Psota s Ondrou Vankěm na stoperu se parádně ukázali a na hře to šlo hned poznat. V 55. minutě jsme snížili po střele Marka Slováka. Za deset už to bylo jen o gól, trefil se Štěpán Kovář. O minutě později byl po krásném pasu od Adama Karlíka faulován Václav Hlavička a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Roman Machů. Z 0:3 na 3:3 za 11 minut?! O vítězi pak musely rozhodnout penalty.

V penaltách jsme byli senzační, rovnou všichni 4 střelci proměnili a bod z pokutových kopů tedy žákům zůstal opět doma!