Víkendový souhrn 16. kola

V uplynulém víkendu se nám konečně naplno rozjela jarní část a výsledky byly fantastické! Muži přehráli Louky, dorost dovezl 3 body z Velkých Karlovic a žáci na penalty porazili Dolní Lhotu. Svůj první zápas jarní části odehrály také nejmenší naděje z přípravky!

MUŽI

SK ÚJEZD 2-1 SK LOUKY
B:
62. Struška (pen.), 76. T. Bělaška

Sestava: Slovák A. – Dobiáš, Belžík (72. Bělaška V.), Maňas, Slovák B. – Struška, Šandor, Bělaška T. (K), Hlavička M. – Vacula (56. Martinek), Kráčalík (83. Kamenčák)

Ke druhému domácímu zápasu v jarní části jsme nastoupili s menší změnou na levé straně sestavy, kdy se dozadu za chybějícího Častulu vrátil Bronislav Slovák. Už v 7. minutě jsme bohužel inkasovali, po nedorozumění mezi stopery a brankářem zavěsil hostující útočník přesně pod břevno. To bylo však ze strany hostů vše, co v první půlce předvedli. Byli jsme aktivnější, soupeř se místy dostával pod velký tlak, ale v koncovce se nám nedařilo. V 35. minutě měl velkou šanci Kráčalík, proti kterému ovšem včas vyběhl hostující gólman a šanci zlikvidoval.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu – hosté nebyli vůbec nebezpeční, my tlačili a čekali na branky, které záhy padly. Po hodině hry vymyslel skvělou přihrávku Josef Struška na Františka Kráčalíka, kterému na poslední chvíli míč před prázdnou bránou ukopl hostující stoper. Z následného rohu hosté zahráli rukou v pokutovém území, Struška penaltu suverénně proměnil a srovnal. Bod nám nestačil, hnali jsme se za výhrou, kterou málem zhatila chyba v obraně a nebýt brilantního zákroku brankáře Tondy Slováka společně s Petrem Maňasem, bylo by zle. V 76. minutě vystřelil výhru kapitán Tomáš Bělaška po centru od brášky Václava. Po obratu nás hosté mačkali v naší šestnáctce, měli několik rohů, z nich však srovnávací branka nepadla a my doma opět vyhráli!

DOROST

VELKÉ KARLOVICE 2-1 SK ÚJEZD
B:
36. Fusek, 55. Kráčalík (pen.), 65. Kamenčák

Sestava: Mudrák – Zicha, Dobiáš (K), Jančík M. – Martinek, Svozil (46. Machů), Fusek, Pšenčík – Jančík J., Kamenčák, Kráčalík (77. Kubíček)

Dorost zajížděl v sobotu dopoledne do Velkých Karlovic s cílem získat 3 body. Už od úvodu jsme pálili jednu šanci za druhou, Fusek s Kráčalíkem nebyli schopni trefit z malého vápna prázdnou branku a to se klukům stalo osudným. Domácí šli do vedení a my museli přidat, abychom aspoň do poločasu snížili. To se podařilo Janu Fuskovi, který pěknou střelou k tyčce po narážečce s Kubou Zichou srovnal.

V začátku druhého poločasu jsme domácí přehrávali. Filip Martinek v 55. minutě vybojoval penaltu, kterou proměnil František Kráčalík. Za deset minut zvýšil Jirka Kamenčák přesným obstřelem brankáře na 1:3. Zápas se pak spíše dohrával, my jsme si poctivě hlídali vedení, domácí na naši obranu nenašli odpověď a dorost má první jarní 3 body. S výkonem však příliš spokojeni nejsme, proti silnějším soupeřům bychom jen těžce uspěli.

ŽÁCI

SK ÚJEZD 5-4 (pen.) TJ DOLNÍ LHOTA
B:
17., 18., 29., 31. Kovář

Sestava: Pochylý – Fojtů, Kubíček M., Kamenčáková, Machů – Kubíček V., Slovák, Mana, Psota – Kovář (K), Zicha (střídala Svozilová)

Tak už i naši mladí talenti začali jarní část. Jako první narazili na soupeře z Dolní Lhoty. A zápas to byl opravdu pohledný. Na první branku se nečekalo dlouho, hosté šli v 5. minutě do vedení a my museli začít makat. První poločas patřil jen jednomu hráči – Štěpán Kovář se jakoby urval ze řetězu, během 15 minut nasázel rovnou 4 branky a v poločase byl naším hrdinou.

Hosté se však nevzdali, druhý poločas nás přehrávali a my dlouho drželi jednobrankové vedení. O to jsme přišli 15 minut před koncem, kdy si nešťastně srazil do vlastní branky rohový kop náš brankář. Zápas skončil 4:4 a šlo se na penalty. Zde se opět ukázal kapitán Štěpán Kovář, který chytil 2 penalty, a tak jsme vybojovali bod navíc.

PŘÍPRAVKA

SK ÚJEZD 3-10 VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Úspěšný víkend završila naše přípravka, svým prvním jarním zápasem proti Valašským Kloboukám. Přípravka sice podlehla svému soupeři, ale jak je v této soutěži zvykem, na branky a body se příliš nehraje a nejdůležitější je zápal a radost nejmenších fotbalistů!