Víkendový souhrn 17. kola

Další víkend za námi. Tentokrát sice nebyl tak úspěšný, jak bychom si představovali, ale další bod(y) do tabulky posbíraly všechny tři oddíly, které o víkendu nastoupily. Přípravka se měla představit v Zádveřicích, zápas byl však odložen kvůli špatnému počasí.

MUŽI

JASENNÁ 1-2 (pen.) SK ÚJEZD
B: 21. Kráčalík

Sestava: Slovák A. – Dobiáš, Šandor, Maňas, Častula (42. Bělaška V.) – Slovák B., Vacula (51. Martinek), Bělaška T. (K), Hlavička M. (77. Hlavička R.) – Kráčalík, Struška

Do důležitého zápasu, ne-li vůbec nejdůležitějšího jarní části, jsme nastoupili s jasným cílem – vyhrát a získat minimálně 2 body. Komplikací pro nás bylo to, že do zápasu nemohl nastoupit stoper Petr Belžík, proto tréner Roman Hlavička musel sestavu mírně změnit. Soupeře jsme v prvních minutách jasně přehrávali, ale úvodní branka zápasu padla až v 21. minutě – po rohovém kopu se tvrdou střelou pod břevno prosadil František Kráčalík. Po gólu se hra výrazně změnila, zbytečně jsme začali nakopávat a domácí se dostávali zpátky do zápasu. V 36. minutě se pak udála sporná situace. Petr Maňas byl nejprve faulován, sudí však odpískal až jeho následný faul, za který ukázal žlutou kartu. Z následného přímého kopu se parádně trefil domácí kapitán a srovnal.

Druhý poločas navázal na konec toho prvního – příliš vysokých míčů, zbytečné nakopávání, častokrát se hra přerušovala. Domácí nás začali přehrávat a my jen hloupě odkopávali míče na naše útočníky, kteří nebyli schopni se dostávat do šancí. Výjimkou v jinak nepohledném druhém poločase byla střela Michala Hlavička a přímý kop Františka Kráčalíka. Převaha domácího týmu vedoucí brankou neskončila a zápas skončil po devadesáti minutách 1:1.

Jako první se k penaltě postavil Josef Šandor. Jeho dělovka doprostřed branky však mířila příliš vysoko. Další čtyři hráči své penalty proměnili – Josef Struška, Bronislav Slovák, Tomáš Bělaška i František Kráčalík a vzhledem k tomu, že se poslední 2 penalty domácím nepovedly (jedna letěla mimo a druhou výtečně chytil Tonda Slovák), získali jsme velmi důležitý druhý bod navíc my.

Po zápase byla radost opravdu veliká a není se čemu divit – na pátý pokus jsme vyhráli na penalty a po dlouhých měsících jsme opustili předposlední příčku, na kterou klesla Jasenná. Značný herní a hlavně výsledkový progres dokládá i to, že jsme za první 4 jarní zápasy vybojovali více bodů, než za 13 podzimních. A ještě jedna věc – velmi si vážíme Vaší podpory. V Jasenné Vás bylo opravdu hodně a to, že jezdíte na venkovní zápasy i v dobách, kdy se zrovna nedaří a těžko se nám z toho dostává, je super a vážíme si toho. Děkujeme!

DOROST

SK ÚJEZD 1-2 (pen.) FK LUŽKOVICE
B: 45. Martinek

Sestava: Mudrák – Zicha, Dobiáš (K), Kulhánek, Jančík M. – Martinek, Svozil, Fusek, Pšenčík (46. Jančík J.) – Kovář (46. Kamenčák), Kráčalík (46. Kryška)

Netradičně v 10 dopoledne jsme přivítali druhý tým tabulky Lužkovice. Hosté dle očekávání hráli lépe, my čekali na brejky, do kterých jsme se příliš nedostávali. V 15. minutě jsme mohli jít do vedení, Kráčalík tváří v tvář brankáři však neuspěl. Do poločasu jsme mohli několikrát inkasovat, ale obrana společně s brankářem Tomášem Mudrákem statečně odolávala. Do konce prvního poločasu chyběla minuta, když byl faulován Jakub Pšenčík. Přímým kopem František Kráčalík našel přesně nohu Filipa Martinka, který míč lehce tečoval a my překvapivě o poločase vedli.

Z různých důvodů jsme museli o poločase provést hned tři střídání a tím se nám lavička vyprázdnila. Hráli jsme lépe než v prvním poločase, hosty to překvapilo a museli začít více bránit. V 66. minutě se stala velmi nepříjemná věc. Jirka Kamenčák se zranil po souboji s brankářem hostů a jelikož jsme střídání vyplýtvali již o poločase, na hřišti nás bylo 10. Hosté okamžitě srovnali a s námi to nevypadalo dobře. Deset minut před koncem se udála kuriózní situace, na kterou tady budeme ještě dlouho vzpomínat. Jirka Kamenčák totiž s opuchlou nohou nastoupil zpátky do zápasu a po 30 sekundách měl na noze rozhodující branku. Fatálně selhal a nás to mohlo hodně bolet. Hosté v závěru nejprve z malého vápna trefili břevno a po chvíli opět z malého vápna pro změnu přestřelili. Po závěrečném hvizdu nám spadl kámen ze srdce – minimálně bod je doma.

V penaltách jsme prokázali „formu“, protože jediný úspěšný střelec ze 4 pokusů byl Filip Svozil. Hosté si tedy odvezli zasloužené dva body po výhře na penalty.

Trenér dorostu Josef Šandor zápas okomentoval slovy:

„Tak máme bodík. První poločas stál za prd, ale druhý se mi velice líbil, to nasazení, hra a nakonec ta bojovnost, kterou jste v sobě vymačkali, byla parádní. Bod jste si zasloužili a že jste dřeváci na penalty, to vím dávno.“

ŽÁCI

TJ ŠTÍTNÍ NAD VLÁŘÍ 6-5 (pen.) SK ÚJEZD
B: 2. Slovák Marek, 12. Kovář Štěpán, 28. Fojtů David, 51. Kovář Štěpán, 68. Kubíček Vojtěch

Žáci sehráli dobrý zápas, kdy po poločase vedli 1-3. Soupeř však na konci srovnal z penalty a nakonec vyhrál i závěrečný penaltový rozstřel.