Víkendový souhrn 19. kola

„Poručíme větru dešti, kdy má pršet a kdy vát,“ říkalo se v dobách minulých. Uplynulý víkend by se nám to velmi hodilo, protože byl odložen jak zápas přípravky, tak i zápas dorostu. Muži zavítali na půdu Mladcové, kde neudrželi jednogólové vedení a nezískali ani bod. Žáci museli své domácí utkání odehrát na našem tréninkovém hřišti, problém to však nebyl, jelikož pohodlně vyhráli 3:1.

MUŽI

FK MLADCOVÁ 3-2 SK ÚJEZD
B:
21. Kráčalík, 31. Slovák

Sestava: Slovák A. – Dobiáš, Belžík, Maňas, Častula – Slovák B. (46. Martinek), Šandor, Bělaška T. (K) (77. Kamenčák), Hlavička M. (46. Hlavička R.) – Kráčalík, Struška

Vítězná sestava se nemění, a tak jsme šli do zápasu proti dalšímu zlínskému celku ve stejné sestavě jako v minulém utkání proti Pasekám. Na širokém, velmi dobře připraveném hřišti, nás domácí od začátku tlačili a my museli spoléhat na breaky, do kterých se naši útočníci zprvu příliš nedostávali. Po čtvrthodině hry naše obrana na půlce hřiště vyrobila obrovskou hrubku, po níž se do úniku dostal domácí útočník. Ten nabídnutou šancí nepohrdl – 1:0. Obdržený gól nás probral, začali jsme hrát daleko lépe a vyrovnání přišlo brzy. Tomáš Bělaška potáhl míč ve středu hřiště, přihrál ho Františku Kráčalíkovi, který z hranice pokutového území parádně vystřelil k bližší tyči – 1:1. Poté se dvakrát předvedl Tonda Slovák, když zlikvidoval nebezpečné střely domácích hráčů. Naše aktivita přinesla další branku po půl hodině hry. Bronislav Slovák outovým vhazováním našel Františka Kráčalíka, který se jesličkami uvolnil od obránce a poslal Broňu do velké šance. Šikovným obstřelem na zadní tyč nedal brankáři šanci a my vedli 1:2. Do konce poločasu zbývala minuta, když si domácí stoper postavil přímý kop asi z 30 metrů. K našemu neštěstí však jeho pokus tečoval Ondra Častula přesně k tyčce.

Do druhého poločasu jsme museli udělat hned 2 změny a na hře se to výrazně projevilo. Domácí nás jako v prvním poločase zatlačili, úvodní tlak ovšem přerostl v jasnou převahu, která vyústila v 71. minutě gólem na 3:2. Naprosto neschopný a rozhádaný tým pak nedokázal prakticky pořádně ohrozit branku domácích, k tomu všemu se navíc zranil klíčový hráč a kapitán Tomáš Bělaška. Mladcová nás mohla potrestat i čtvrtým gólem, z breaku však skórovat nedokázali. V poslední minutě jsme si vytvořili po vysokých míčích do pokutového území šanci na skórování, ale gól nám ve druhé půlce nebyl souzen.

Na špatný venkovní výkon z Jasenné jsme bohužel navázali na Mladcové. Za předvedený výkon v první půlce se vůbec nemusíme stydět, za ten druhý si však ani bod rozhodně nezasloužíme.

ŽÁCI

SK ÚJEZD 3-1 TJ SOKOL NEVŠOVÁ
B: 36. Kovář, 40. Zicha, 65. Kovář

Sestava: Pochylý – Hlavička, Kubíček M., Kamenčáková, Machů – Kubíček V., Slovák, Vaněk, Psota – Kovář (K), Zicha (střídali Belžík, Bělaška, Karlík, Svozilová)

Jelikož hlavní hřiště bylo pod vodou, museli naši žáci odehrát zápas na zadním tréninkovém hřišti. Od úvodu jsme hosty tlačili, do šancí se dostával hlavně Štěpán Kovář, ale v koncovce mu chyběl klid na kopačkách. Nevšová se spoléhala hlavně na rychlý přechod do útoku, který nám místy dělal problémy. V obraně však opět vyčníval stoper Matěj Kubíček, společně s brankářem Tomášem Pochylým pak vyřešili každý problém v naší defenzívě. Bylo pouze otázkou času, kdy vstřelíme branky. Na ty jsme si však museli počkat až do druhé půle.

Začátek druhého poločasu vyšel báječně. Štěpán Kovář po úniku hostující obraně v klidu zavěsil – 1:0. Neuběhly ani 4 minuty a už jsme vedli 2:0, když se trochu nečekaně prosadil Petr Zicha. Góly nás mírně uspaly, hosté přidali na aktivitě, která vyvrcholila v 55. minutě. Matěj Kubíček po chybě fauloval v šestnáctce hostujícího útočníka. Nařízenou penaltu hosté bezpečně proměnili a zadělali na drama. V poslední čtvrthodině jsme však předvedli v obraně bezchybný výkon, který v 65. minutě gólem podtrhl Štěpán Kovář. Za velmi dobrý výkon hlavně ve druhé půlce zaslouží pochvalu Marek Slovák, ale také ti nejmenší kluci jako Sebastian Bělaška, Filip Psota, Ondra Vaněk, Radim Belžík či Vojta Kubíček. Žáci mají první jarní 3 body z domácího zápasu, doufáme, že výher bude jen přibývat! 🙂