Víkendový souhrn 22. kola

Máme za sebou další víkend, ve kterém naše týmy odehrály celkem 6 zápasů za 4 dny. Kromě dvou zápasů, kde se činili naši střelci, ovšem padly pouhé 3 branky do soupeřových sítí. Muži poctivým výkonem vyhráli na penalty proti béčku Luhačovic, dorost nejprve v pátek prohrál na penalty ve Vlachovicích, v sobotu si pak poradil s Chropyní. Žáci bohužel prohráli se Štítnou nad Vláří B a přípravka sehrála v pátek a pondělí své zápasy, ve kterých se statečně rvali s Luhačovicemi a Provodovem.

MUŽI

SK ÚJEZD 1-0 (pen.) FK LUHAČOVICE B

Sestava: Slovák A. – Bělaška V., Maňas, Častula, Dobiáš (83. Vacula) – Bělaška T. (K), Belžík, Šandor, Slovák B. – Kráčalík, Struška

Na dobře připraveném hřišti jsme přívitali velmi kvalitního soupeře z Luhačovic. K našemu štěstí jejich A tým hrál ve stejnou dobu zápas ve Štítné, a tak se hosté museli spolehnout pouze na hráče z B týmu či dorostu. Od úvodu nás soupeř začal přehrávat a mohlo být daleko hůř, neboť už v 5. minutě rozhodčí neposoudil sporný zákrok v naší šestnáctce jako faul. My jsme toho v prvním poločase příliš nepředvedli, hosté byli silnější na míči a celý první poločas měli jasně navrch. Výbornými zákroky nás pak podržel Tonda Slovák. Do konce poločasu jsme si vytvořili jednu dobrou šanci, ale Broňa Slovák nedokázal přesně trefit k zadní tyčce.

Se změnou stran přišla změna i v obrazu hry. Začali jsme hrát po větru a hlavně po lajnách. Na pravé straně to byla bratrská spolupráce Václava a Tomáše Bělašky spolu s Františkem Kráčalíkem, na levé straně pak Adam Dobiáš, Broňa Slovák a Josef Struška. Hned po třech minutách nebezpečně vypálil Tomáš Bělaška, ale příliš vysoko. Pak se do několika šancí dostal František Kráčalík, ale nedokázal přesně zamířit. Ke střelám se dostali i Josefové Šandor a Struška, jejich pokusy brankář zlikvidoval. Hosté nám v těchto chvílích vůbec nestíhali, pouze nakopávali na své útočníky, kteří míč příliš nepodrželi. V posledních 10 minutách naše aktivita upadla, až příliš nebezpečně za cenu vítězství jsme otevřeli hru a mohlo se nám to vymstít, ovšem ani soupeř branku vstřelit nedokázal. Stav 0:0 tedy vydržel až do konce zápasu.

V penaltovém rozstřelu hned ve druhé sérii neproměnil Tomáš Bělaška. Hosté mohli o výhře rozhodnout v páté sérii, ale hostující hráč branku překopl. V další sériie pak již bylo rozhodnuto a zisku jednoho bodu navíc pro nás.

Nesmíme zapomenout pochválit mladíka Adama Dobiáše, který během tří dnů odehrál tři zápasy, ve kterých si vedl znaměnitě.

DOROST

VLACHOVICE 1-0 (pen.) SK ÚJEZD

Sestava: Kamenčák – Zicha, Mudrák, Dobiáš (K), Jančík M. – Pšenčík J., Fusek, Svozil (76. Kubíček), Burkart – Kráčalík, Kovář (63. Jančík J.)

Za krásného letního počasí jsme jeli k dohrávce 20. kola do Vlachovic. Soupeř, krčící se na samotném dnu tabulky, od úvodu nehrál vůbec špatně. Do první velké šance se dostal Štěpán Kovář, ale brankář dokázal jeho pokus chytit. Pak jsme ovšem úplně přestali hrát, zbytečnými nákopy a nepřesnou hrou jsme jednoduše ztráceli míče a domácí začali být aktivnější, jenže se do zakončení nedostávali. Ke konci poločasu měl v samostném úniku na brankáře velkou šanci František Kráčalík, jeho pokus však výtečným zákrokem vytěsnil domácí brankář.

Tréneři museli v poločasové pauze za předvedený výkon v kabině zvýšit hlas, k výsledku to ovšem nevedlo. Náš otřesný výkon bohužel pokračoval i ve druhém poločase, kde jsme si prakticky nevytvořili žádnou velkou šanci. Výjimkou byla 80. minuta, kdy mohl rozhodnout Martin Jančík, ale z malého vápna nebyl schopen trefit poloprázdnou branku. Zápas skončil bezgólovou remízou. Penalty jsme opět nezvládli.

ŽÁCI

SK ÚJEZD 1-6 ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ „B“
B:
40. Ondra Vaněk

Sestava: Pochylý – Mana, Kubíček M., Kamenčáková, Karlík – Hlavička T., Slovák, Kovář (K), Psota – Hlavička V., Vaněk (střídali Svozilová, Mačková, Zicha)

Naši kluci a holky nastoupili proti silnému soupeři, kterého posílili i hráči z A týmu. Od úvodu jsme hostům směle konkurovali, ale fatální hrubka našeho brankáře spolu s pěknou střelou k tyčce nás nepříjemně srazila na zem. Po obdržených gólech se naše hra zvedla a soupeře jsme začali mírně přehrávat, ovšem po celý zápas nás trápila především slabá ofenzivní část. Ještě před koncem prvního poločasu jsme si nechali dát hloupě rovnou dvě branky.

Druhý poločas zprvu navázal na první, hosté rychle vstřelili branku. My odpověděli zásahem Ondry Vaňka po centru od Štěpána Kováře. Klukům snaha upřít rozhodně nelze, ale v zápase se projevila především zkušenost i fotbalová kvalita hostujících hráčů hrajících vyšší soutěž. V závěru zápasu jsme si pak nechali dát zbytečný šestý gól.

PŘÍPRAVKA

Další svůj zápas sehrála dva domácí zápasy. V prvním vyzvala Luhačovice, které byly však zatím nad síly našich malých fotbalistů. Ve včerejším zápase proti Provodovu však dlouho vedli, nakonec byl však soupeř především v druhém poločase přesnější.