Víkendový souhrn 23. kola

V uplynulém 23. kole jsme museli vyřešit hned několik problémů. Rovnou všechny 4 oddíly hrály své zápasy v neděli venku, ba dokonce 3 z nich (přípravka, žáci a dorost) začínali ve stejný čas (předzápasy mužů), a tak nastal velký problém již pouze z odvozem na zápasy a hlavně posbírat na každý zápas dostatečný počet hráčů. Kvůli takovým problémům například dorost svoje utkání dohrával pouze v 10 hráčích. Nyní se nám nejen kvůli těmto problémům hrubě nepovedlo. Muži dostali naloženo v Březnici, dorost, žáci a přípravka srdnatě bojovali, ale body taktéž nevyválčili. Ze 4 venkovních zápasů jsme tedy nezískali ani bod.

MUŽI

BŘEZNICE 7-1 SK ÚJEZD
B: 16.
Struška Josef

Sestava: Slovák A. – Bělaška V., Maňas, Belžík, Dobiáš – Bělaška T. (K), Struška, Šandor, Slovák B. (86. Zicha) – Kráčalík (83. Kubíček), Repatý (64. Kamenčák)

Za horkého nedělního odpoledne muži nastoupili na půdě vedoucího celku OPM z Březnice. Již v první minutě nás domácí překvapili nejen stejnou barvou dresů, ale i šancí, po které nás zachránilo břevno a nemohoucnost domácího hráče trefit odkrytou branku. Z úvodního tlaku jsme se oklepali a dostali se do překvapivého vedení, když Josef Struška tečovanou střelou rozvlnil síť. To bylo však z naší strany vše, zbytek zápasu už hráli pouze domácí. Ve 30. minutě se pro nám kopala penalta, díky které domácí srovnali. Do konce poločasu jsme po nedůrazu v pokutovém území hned dvakrát inkasovali.

Zápas zdaleka nebyl ztracený. Druhý poločas jsme chtěli začít aktivně, nejlépe vstřelil rychlou kontaktní branku. Jenže se stal přesný opak. Ve 48. a 49. minutě domácí opět skórovali a bylo prakticky po zápase. V 60. minutě jsme inkasovali pošesté a aby toho nebylo málo, domácí nám za 10 minut přidali sedmou branku. Marnost naší hry pak dokumentoval kapitán Tomáš Bělaška, který netrefil v dobré pozici poloprázdnou branku. Jestli by to však skončilo 7:1 nebo 7:2 je celkem jedno, domácí nás jednoznačně přehráli a ukázali, že jsou na prvním právem. Největším problémem byla absence stopera Ondry Častuly, protože domácí nám dali snad 5 branek po důrazu a hlavičkách v našem pokutovém území. Takový zápas je potřeba hodit za hlavu, doma nás o víkednu čeká Návojná a zde je potřeba bodovat.

DOROST

FRYŠTAK 4-0 SK ÚJEZD

Sestava: Kamenčák – Zicha, Dobiáš (K), Jančík M. – Kubíček, Pšenčík J., Fusek, Svozil, Burkart – Kovář, Jančík J.

Oslabený dorost zajížděl ve 23. kole do Fryštáku. Bohužel jsme k zápasu sehnali sotva 11 hráčů, dokonce v průběhu hry musel kvůli pošetření sil na zápas mužů odstoupit Adam Dobiáš a tak to kluci museli dohrát v 10. Od úvodu prakticky po celý zápas byli domácí jasně lepší, z našich ojedinělých akcí jsme nedokázali vytěžit ani jednu branku. Za zmínku stojí snad jediná situace. V 80. minutě si totiž Filip Svozil popletl sporty a místo úderu do míče nohou si v našem pokutovém území zahrál volejbal. Domácí z penalty čtvrtou brankou ukončili naše trápení.

ŽÁCI

JASENNÁ 1-0 SK ÚJEZD

Sestava: Zicha – Fojtů, Machů (K), Vaněk, Karlík – Psota, Slovák, Kubíček V., Máčalík – Hlavička V., Hlavička T.

Žáky čekal souboj v Jasenné. Kvůli výše zmíněným problémům nemohly nastoupit opory Štěpán Kovář ani Matěj Kubíček, chyběl také Daniel Mana. Hozenou rukavici tedy měli zvednout kluci z přípravky a vedli si znaměnitě. Ač jsme na zápas odcestovali taktéž s 11 hráči a předpokládalo se skóre daleko horší, bojovnou hrou na hranici možností jsme prohráli pouze 1:0.

PŘÍPRAVA

ŠANOV – SK ÚJEZD

Přípravka sehrála svoje utkání v Šanově. Na podzim nás domácí porazili 0:6 a my jim chtěli porážku oplatit, ale to se nám bohužel nepodařilo a prohráli jsme.