Víkendový souhrn 24. kola

Pomalu ale jistě se dostáváme do konce celé sezóny. Uplynulý víkend začala přípravka již netradičně ve středu výhrou proti Dolní Lhotě. V sobotu dorost ve Vizovicích uspěl proti Břestu, žáci v neděli smetli Nevšovou, ale ten nejdůležitější zápas jsme prohráli. Muži nezvládli proměnit kopu šancí a proti Návojné v dramatickém penaltovém rozstřelu neuspěli. Z úžasně rozjetého víkendu, ve kterém 3 mládežnické oddíly své zápasy vyhrály, si odnášíme rozpačité pocity po hloupé prohře proti Návojné.

Z celého víkendu musíme zmínit dva naše kanonýry. František Kráčalík v sobotu chytil gólovou slinu a proti Břestu nastřílel fantastických 6 branek. Zdálo by se to až nepřekonatelné číslo, ale my máme ještě jednu hvězdičku. Štěpán Kovář jako by se nechtěl nechat zahanbit a proti Nevšové nasázel rovnou 9 branek! Tak snad se podobné střelecké hody budou co nejdřív opakovat.

MUŽI

SK ÚJEZD 1-2 (pen.) NÁVOJNÁ
B:
23. Struška Josef

Sestava: Slovák A. – Bělaška V., Maňas, Častula, Dobiáš – Bělaška T. (K), Belžík, Martinek, Slovák B. – Kráčalík, Struška (85. Kamenčák)

Velmi důležitý zápas jsme začali aktivně, hostující hráči nám v úvodu vůbec nestíhali, ale pouze naší hloupostí jsme nedokázali vstřelit branky. V první šanci zápasu se objevil Struška, golman hostů jeho střelu kryl. V další šanci překopl branku Kráčalík a ani Broňovi Slovákovi se nepodařilo trefit přesně. Přesto všechno jsme úvodní nápor proměnili v tíženou branku. Broňa Slovák vyslal do úniku Františka Kráčalíka, kterého doslova sestřelil hostující stoper. Následně rozhodčí nařídil penaltu, což hosté prakticky do konce zápasu velmi těžce nesli. Pokutový kop bezpečně proměnil Josef Struška. Do konce poločasu jsme lehce polevili, přesto jsme mohli vést o dvě branky, to by však Tomáš Bělaška nesměl ze dvou metrů překopnout prázdnou branku.

Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl. Hosté poslali do hry čerstvé síly a začali nás výrazně přehrávat. Vše vyvrcholilo brankou čtvrt hodiny po začátku druhého poločasu. Obdržená branka nás nakopla k větší aktivitě, hra se převrátila na půlku hostů, kteří do konce poločasu hráli pouze na brejky. Do šance se dostal Josef Struška, brankář Návojné jeho střelou s velkým štěstím ztečoval na tyč. Následovaly 3 rohy v řadě, ani z jednoho branka nepadla. Obrovskou šanci pak po přihrávce od Kráčalíka zahodil Tomáš Bělaška. Zápas v závěru připomínal dva týdny staré utkání proti Luhačovicím, kde jsme nebyli schopni proměnit šance a ke konci se hosté mohli radovat, ale po závěrečném hvizdu se skóre zastavilo na stavu 1:1.

Penalty nečekaně došly až do 9. série, ve které neproměnil Kráčalík a hosté si odvezli vydřené 2 body.

DOROST

SK ÚJEZD 8-3 BŘEST
B: 14., 28., 32., 67., 75., 84. Kráčalík František, 16. Jančík J., 34. Martinek Filip

Sestava: Kamenčák – Mudrák, Dobiáš (K), Jančík M. – Kubíček, Fusek, Svozil, Martinek, Burkart – Kráčalík, Jančík J.

Zápas se kvůli hasičské soutěži v Újezdě odehrál netradičně ve Vizovicích. Do sestavy se po měsíční absenci konečně vrátil Filip Martinek. Od úvodu se ani jednomu z týmu v horku nechtělo příliš běhat, a tak se hrál nezáživný fotbal. Po 14. minutách jsme otevřeli skóre, když Kráčalík do prázdné branky doklepl průnik Robina Burkarta. Za dvě minuty Jirka Jančík vymetl levý roh šibenice a bylo 2:0. Hosté byli v úvodních minutách lepší a do 24. minuty zaslouženě srovnali na 2:2. My jsme si vedení vzali zpátky dvěma góly Františka Kráčalíka, který měl už ve 32. minutě hattrick. 34. minuta znamenala už pátý gól v síti hostů, kteří jen těžce unášeli naši neskutečnou produktivitu. Ještě před poločasem hosté po penaltě snížili na 5:3.

Jestli se v prvním poločase příliš neběhalo, tak to ve druhém se snad ani nechodilo. Nudný fotbal bez šancí a kvality nabídl však nečekaně příliš branek. V 67. minutě proběhl přes půlku hřiště obránce Martin Jančík, aby přihrál Kráčalíkovi, který se pomocí tyčky opět prosadil. V 75. minutě zafungovala spolupráce Filipa Martinka a Františka Kráčalíka – 7:3. Zápas pak uzavřela branka Františka Kráčalíka opět po asistenci Filipa Martinka.

Naprosto odchozený zápas s mininem šancí však nabídl rovnou 11 branek. Celý zápas patřil pouze jednomu muži – Františku Kráčalíkovi, který nasázel neskutečných 6 BRANEK!!!!. Kéž by takovou formu měl v každém zápase 🙂

ŽÁCI

NEVŠOVÁ 1-12 SK ÚJEZD
B:
9x Štěpán Kovář, 2x Slovák Marek, Hlavička Václav

V neděli 4.6. se naši žáci utkali s mužstvem Nevšové. Že se na zápas velmi těší, potvrdila velmi vysoká účast na zápase, kdy se sešlo 17 hráčů a hráček. Hned od začátku bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Naši hráči soupeře zatlačili na jeho půlku a Štěpán Kovář si začal plnit cíl, kterým bylo překonání 6 gólů F. Kračálíka ze sobotního zápasu dorostu. Zřejmě i dva tréninky v týdnu, které byly zaměřeny na rychlost a přesnou střelbu, napomohli tomu, že Štěpán vstřelil celkem 9 gólů a všechny umístil nechytatelně k tyčkám. Další 2 góly přidal Marek Slovák a po sólu z vlastní půlky se trefil i Vašek Hlavička. V soupeřově týmu se představilo 5 nových hráčů, kteří podali velmi dobrý výkon a podařilo se jim i jednou skórovat.

PŘÍPRAVKA

SK ÚJEZD – DOLNÍ LHOTA

Kluci z přípravky svůj zápas sehráli již ve středu a to proti Dolní Lhotě. Po dobrém prvním poločasu, který jsme vyhráli, soupeř ve druhé půlce zabral a skóre otočil. K našemu štěstí však krásným gólem od brankáře Filipa Psoty a brankou těsně před koncem zápasu od Matyáše Pavelky jsme zápas vyhráli! 🙂