MUŽI

Návojná 2-3 SK Újezd
B:
2x Kráčalík F., Bělaška T.

Po dvou prohraných zápasech naše áčko vyhlíželo zisk bodů proti Návojné. Do branky se musel kvůli absenci Daniela Janků postavit Josef Šandor, pro něj atypický post však zvládl s bravurou. Úvod zápasu patřil nám. V 5. minutě mohl Tomáš Bělaška rozjásat náš početný fanklub, ale v úniku nedokázal překonat brankáře. To se podařilo v 18. minutě Františku Kráčalíkovi, který hned první rohový kop zakroutil s pomocí větru za brankovou čáru. Po gólu jsme stále hráli aktivně, domácí nás však posledních 15 minut prvního poločasu zatlačili a v 35. minutě se po přesné hlavičce o tyč radovali.
Druhý poločas nám dle našich představ vůbec nevyšel. Byli jsme všude o krok později, domácí drželi míč, hráli nátlakový fotbal, ze kterého jsme se dostávali jen díky skvělé obraně a pomocí nákopů jsme oslovovali naše útočníky či křídla. Za hustého deště v 70. minutě domácí vstřelili branku na 2:1. Ač to s námi nevypadalo dobře, k obratu zavelel muž s kapitánskou páskou na rameni. Jirka Kamenčák po outovém vhazování míč připravil Tomáši Bělaškovi, který jej z 25 metrů nádherně napálil na zadní tyč. V 83. minutě jsme domácí dorazili. Opět náš Jirka Kamenčák připravil míč pro spoluhráče, tentokrát pro Františka Kráčalíka. Ten se s tím moc nepáral, na půlce se rozběhl, udělal snad tři hráče a přesnou střelou k tyčce rozjásal všechny Úježďany v Návojné. V závěrečných minutách jsme mohli inkasovat, ale jednou se Josef Šandor zaskvěl pěkným zákrokem a v druhé situaci hosté vůbec netrefili branku. Ze zápasů tedy máme vydřené 3 body.

DOROST

Kateřinice 0-4 SK Újezd

V sobotu naši dorostenci zajížděli do Kateřinic k mistrovskému utkání krajské soutěže mírně oslabeni, ale s velkým odhodláním opět bodovat. V první půli se hrál rychlý fotbal na obě strany se spoustou šancí. Gól ovšem diváci neviděli a to i velkým přičiněním brankáře Újezda Ondry Kryšky, který v některých případech vykouzlil neuvěřitelné zákroky.

Ve druhé půli jsme byli nuceni vystřídat tři kluky Vizovic, kteří museli odjet herně podpořit své A mužstvo a Adama Dobiáše, který si jel plnit rozhodcovské povinnosti. To nás dostalo do desíti a na hře se oslabení velmi podepsalo. I přes prohru musím poděkovat všem klukům, že zápas odjezdili po zadku. Zvláště pak těm, kteří přes odehraných 60 minut za dorost zvládli hrát za hodinu ještě za muže a byli rozdílovými hráči. Za trenéry byl hráčem utkání zvolen Ondra Kryška!!