Memoriál Jiřího Peňase

21. 12. se SK Újezd pod záštitou DF střechy zúčastnilo dalšího Memoriálu Jiřího Peňase ve Zlíně v malé kopané, který pořádá Fc f1 Zálešná 1965 na památku jejich bývalého člena, jenž velmi mladý podlehl vážné nemoci.

Na turnaj jsme vyrazili v kombinované sestavě. Náš tým tvořili hráči Jiří Kamenčak, Tomáš Bělaška, Bronislav Slovák, Přemysl Vaculín, František Kráčalík, Filip Martinek a kustod Michal Hlavička, ze Slavičína nám pomáhala trojice Jakub Fojtů, Adam Dobiáš a Martin Salajka a z Vysokého Pole pak Matěj Kořenek.
Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, kde ve skupině hrál každý s každým 2×10 minut a poté následovala semifinále a finále. Po loňském vypadnutí v semifinále byl náš cíl jasný – vítězství.

Skupinové zápasy dopadly takto:
🔴 SKÚ 4:0 Renegades
🔴 SKÚ 1:2 FC F1 Zálešná
🔴 SKÚ 5:4 Stará Dáma
🔴 SKÚ 0:0 Zálešná Hellas
🔴 SKÚ 3:2 All Blacks

Ve skupině jsme v každém utkání měli více ze hry, ale jak je už u nás zvykem, tak jsme trestuhodně zahazovali vyložené šance a nechávali si dávat hloupé góly. I přes to jsme se umístili na 2. místě a do semifinále nám byla určena Stará Dáma. S tou jsme si poradili výsledkem 5:2. V druhém semifinálovém utkání došlo k překvapení, kdy ve skupině 4. All Blacks dokázali otočit stav z 0:2 na 3:2 proti favoritům ze Zálešné a utvořili s námi finálovou dvojici. Ve finálovém utkání jsme stejné překvapení nedopustili a soupeře jasně porazili 4:1 a mohli jsme začít slavit. K celkovému úspěchu velmi přispěl i celkově nejlepší střelec turnaje Jakub Fojtů se 7 přesnými zásahy. 

Po celou dobu turnaje jsme hráli pěkný fotbal a nutno pochválit všechny hráče za zodpovědný přístup.
Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za výbornou reprezentaci, divákům co nás přišli podpořit, lidem kteří nám umožnili se turnaje zúčastnit a hlavně FC F1 Zálešná 1965 za pozvání a rádi se zúčastníme i dalších ročníků.