Zpráva do obecního zpravodaje obce Újezd 2019

SK Újezd v roce 2019

Vážení spoluobčané, jako každoročně bych vás rád seznámil s tím, co se v našem klubu událo v právě končícím roce. 

Letos premiérově jsme našim trenérům položili 3 otázky a zde jsou jejich odpovědi:

Předpřípravka:

1.Trenére, jak hodnotíš uplynulý rok v týmu přepřípravky?

Po předchozím jakožto prvním roce, kdy se nám podařilo sestavit velkou základnu začínajících fotbalistů a fotbalistek, se k nám v letošním roce přidali další nejmenší, kteří poznávají kulatý nesmysl a vše kolem něj, s celkovým počtem blížící se 30-ti kopálistů, za což děkujeme zejména rodičům, kteří děti na tréninky a dále na naše přátelské utkání dopravují.

2. Jaké jsou plány do roku 2020 ?

Pokračování v trénincích dvakrát týdně doplněné přátelskými utkáními dle domluvy s okolními mužstvy, v průběhu zimního a jarního období plynule začlenit s následným přesunem do týmu starší přípravky ročníky narozené v roce 2011, a samozřejmě učit další přicházející nejmenší děti, aby měli kladný vztah nejen k fotbalu ale i k aktivnímu sportování celkově.

3.Co by si vzkázal fanouškům,rodičům do nového roku?

 Vzkaz ohledně do nového roku pošli obecně…zdraví apod…… a opětovné poděkování jak dětem, rodičům, sponzorům a ostatním spolkům v obci např. hasičům ohledně vzájemné spolupráce……

                                          Jindřich Hrnčiřík – trenér

 

Starší přípravka, okresní soutěž sk. D

Buongiorno tutti calcio tiffosi SK ÚJEZD 

Celek přípravky tvoří děti narozené v roku 2009 a mladší. V družstvu je momentálně 15 děti a to z Újezda,Vysokého Pole a Loučky.Barvy místního klubu reprezentujeme v okresní soutěži skupiny D.,v které hraje 10 celků.Domácí zápasy hrajeme každý druhý pátek na místním GAZZAstadium.

1.Trenére, jak hodnotíš uplynulý rok v týmu přípravky?

Podzimní část sezony 19/20 lze hodnotit určitě pozitivně.Kluci chodí na tréninky poctivě a jde vidět, že se zlepšují zápas od zápasu. V soutěži dokážeme hrát vyrovnanou partii s celky jako je Brumov,Valašské Klobouky,Luhačovice.Po sportovní stránce patří o level výš než SKÚ a to se cení. 

2. Jaké jsou plány do roku 2020 ?

Určitě pokračovat v práci, která je tady nastavena.Vychovat fotbalisty a né kopálisty.  Tvrdě pracovat a jít za svojim snem. Dostat SKÚ. tam kam patří,protože zázemí je tady na super úrovní  a místní fanoušci si to zaslouží. 

3.Co by si vzkázal fanouškům,rodičům do nového roku?

Rodičům bych vzkázal aby potporovaly své ratolesti k sportu nemyslím jen fotbal ale všeobecně. Fanouškům aby se dočkali k vysněnemu postupu do 1.B.

Hlavně přeji všem Zdraví,štěstí, domácí pohody a  fotbalové spokojenosti při oslavách do 1.B třídy. FORZA CALCIO Újezd!!!

Vladislav Svozil, trenér 

Starší žáci Vysoké Pole- Újezd, okresní přebor skupina B

1.Trenére, jak hodnotíš uplynulý rok v týmu žáků?

Na jaře tým žáků z Vysokého Pole a Újezda hrál soutěž mladších žáků. Hráči podávali výborné výkony a v soutěži se umístili na skvělém 3. místě ze 12 týmů se ziskem 47 bodů. Po skončení jarní sezóny jsme museli řešit co dál, buď hrát dál soutěž mladších žáků s tím, že by hráči ročníku 2006 a starší by museli jít hrát jinam (na okolí mají týmy starších žáků pouze Dolní Lhota, Slavičín a Brumov) a nebo skončit s fotbalem. Nakonec padlo rozhodnutí přejít do soutěže starších žáků, aby kluci mohli zůstat hrát „doma“. Pro všechny hráče to byla velká změna, museli začít hrát na velké hřiště, gólman se musel postavit do velké brány. V týmu jsou hráči ročníku 2005 – 2010 a hlavně pro ty nejmenší to byl velký skok. První zápasy byly hlavně o tom zvyknout si na nový způsob hry. Celý tým nepodával vůbec špatné výkony, jenom nám někdy chybělo víc štěstí v zakončení. Smůlu jsme porazili v posledním domácím zápase a sezónu jsme zakončili prvním vítězstvím.

2. Jaké jsou plány do roku 2020 ?

 Během zimy budeme trénovat v tělocvičně v Újezdě, zúčastníme se zimních halových turnajů. Na jaře budeme pokračovat v trénincích ve Vysokém Poli. Věřím, že na jarní sezóna bude úspěšnější a tým bude získávat v zápasech víc bodů.

3. Co bys vzkázal svým svěřencům a fanouškům do nového roku 2020

 Všem hráčům bych chtěl poděkovat za vzornou účast na trénincích i v zápasech za předvedené výkony. Rodičům za to, že své děti podporují ve sportování a jsou ochotni je vozit na tréninky i zápasy.  Velké poděkování zaslouží všichni co si udělali čas a přišli nás podpořit na zápasy.

Do příštího roku přeji všem hráčům, jejich rodinám a všem našim fanouškům jenom to nejlepší a hlavně hodně zdraví.

Josef Fojtů, trenér

Dorost TVD Slavičín – Újezd , Krajský přebor dorostu

1. Trenére, jak hodnotíš uplynulý rok v týmu dorostu ?

 Podzimní část sezóny našeho dorostu bych zhodnotil nakonec jako vcelku úspěšnou nato, že po 7.kole jsme měli na kontě 0 bodů. Hodně se ze začátku projevilo, že po jarní části skončilo z věkových důvodů 8 hráčů. Tuto pro nás velmi nepříjemnou situaci pomohl vyřešit Pavel Dobiáš, který přišel s nápadem spojit v dorostenecké kategorii mužstva SK Újezd a FC TVD Slavičín. Nebýt vzniklé spolupráce s Újezdem, byl by pro nás velký problém dát dohromady 11 hráčů. Z Újezdu k nám přišlo 7 hráčů. Samozřejmě zpočátku se museli kluci jak na hřišti tak v kabině poznat. To se projevilo i na našich výkonech v první půli podzimu. Druhá část ale přinesla výrazné zlepšení a konečných 12 bodů podzimu musíme brát jako úspěch.

2. Jaké jsou plány do roku 2020 ?

 Do jarní části půjdeme s cílem neustále se zlepšovat a pokračovat ve výkonech z konce podzimní části.

3. Co bys vzkázal svým svěřencům a fanouškům do nového roku 2020

 Našim hráčům, jejich rodičům i fanouškům přeji do roku 2020 hlavně zdraví, štěstí a spokojenost. Ještě jednou bych chtěl poděkovat klubu SK Újezd za pomoc slavičínskému dorostu. 

Petr Fojtík, trenér dorostu

Muži, Okresní přebor Zlín

1. Trenére, jak hodnotíš uplynulý rok v týmu mužů ?

Tak pomalu končící se rok 2019 z hlediska fotbalového pohledu a mého působení v SK Újezd musím hodnotit velice pozitivně. V jarní části přišly do týmu dvě posily v podobě zkušeného špílmachra Jindry Hrnčiříka a mladého střelce Přemy Vaculína. Oba si své místo v týmu našli a jsou nejen svými góly platnými hráči v sestavě SK Újezd. Nakonec i s jejich pomocí se nám na jaře podařilo uhrát krásné třetí místo za suverény soutěže Kostelcem a Bylnicí. Letní příprava byla opět krátká, ale my jsme se na nový ročník nachystali velmi dobře. Navíc jsme rozšířili kádr týmu, když do týmu přišel Zbyněk Velecký a Laďa Tvarůžek, po dokončení školy se vrátil Karel Repatý a po zranění kolene Honza Škrabola. Účast na trénincích tak byla solidní, i když já bych si představoval ještě lepší účast a tréninkovou morálku. Přesto jsme navázali na loňskou sezónu a i s dílem štěstěny hlavně ve venkovních zápasech v Jasenné a v Mysločovicích, jsme se usadili v popředí tabulky OP. Nakonec jsme odehráli velice povedené zápasy a v půlce soutěže OP vedeme. Silní jsme opět byli hlavně v domácím prostředí, kdy jsme získali 21 bodů z 24 možných při domácím skóre 33:13. Doma nás akorát porazilo béčko Slušovic a nutno dodat, že jejich výhra v Újezdě byla naprosto zasloužená. To venku jsme už tak suverénní nebyli. I když deset bodů z 15 možných při skóre 15:11 není špatná vizitka, tak hlavně zápas na Mladcové byl jedna veliká katastrofa. Prohra 5:0 byla facka, která naštěstí přišla v čas. Na Mladcové šlo v pohodě získat nějaké body, jenže tam bylo všechno špatně!! Přístup k zápasu, samotná hra a hlavně chemie v kabině. Naštěstí jsme hned v následujícím zápase doma s Návojnou ukázali, že to zase tak špatné v kabině nebylo. Na druhou stranu jsme výtečně odehráli herně i výsledkově dva zápasy ve Velkém Ořechově a v Pozlovicích. Čili sečteno, podtrženo: první místo, získaných 31 bodů a celkové skóre 48:24 je skutečnost, kterou všichni musíme kvitovat s povděkem. Navíc máme pátou nejlepší obranu, ale nejlepší útok soutěže a naše fanoušky jsme potěšili téměř padesáti přesnými zásahy. A na těchto trefách se podílelo celkem 15 hráčů, což je taky velice pozitivní fakt. Nejvíce branek vstřelil Přema Vaculín – 12, následován Jindrou Hrnčiříkem – 11 a kapitánem Tomem Bělaškou – 7.        

2. Jaké jsou plány do roku 2020 ?

Plány jsou docela jednoduché. Sami jsme si nastavili laťku na hodně vysokou příčku, takže se budeme snažit udržet na prvním místě tabulky OP. Všichni by si měli uvědomit, že je těžké se tam dostat, ale ještě těžší bude se tam udržet. Na jaře nás budou čekat velice těžké zápasy hlavně ve venkovním prostředí. Pojedeme do Štípy, Hvozdné Slopného, Sehradic, Návojné, Slušovic. Takže žádná procházka růžovým sadem, ale velice náročná utkání a tvrdá práce na hřišti. A všichni by si měli uvědomit, že musíme jít přesně dle hesla: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Pokud budou kluci chodit na tréninky a budou makat, tak se nám to vrátí v jarních zápasech. Pokud usneme na vavřínech a přestaneme být pokorní a pracovití, tak budeme brzy litovat. Já jen doufám, že nic takového se nestane a budeme dále pokračovat v nasazeném trendu a přístupu k tréninkovému procesu i samotným zápasům.     

3. Co bys vzkázal svým svěřencům a fanouškům do nového roku 2020.

Tak samozřejmě Všem přeju ZDRAVÍ !!!!  Pevné zdraví, protože každý ví, že nic víc není a vše ostatní je vlastně malichernost, když člověk není fit a v pohodě. Potom samozřejmě pohodu, štěstí a osobní úspěchy všem v práci, ve škole, v rodinách a vůbec při jakékoliv činnosti, která lidi prostě baví dělat, tak aby z toho měli dobrý pocit a radost.

Poděkování pak za mě patří Všem činovníkům, pořadatelům a vedení SK Újezd, kteří se podílejí na bezproblémovém chodu klubu jak při trénincích, tak i samotných mistrovských zápasech.   

Ivan Pecha, trenér

Děkujeme našim trenérům za odpovědi a přejeme pevné nervy a hodně úspěchů i v roce 2020.

Krom sportovní stránky se letos našemu klubu podařilo úspěšně zapojit do kulturního dění v obci. Na konci března jsme uspořádali Ujezdský košt slivovice, který trhl rekord v počtu vzorků , těch se sešlo rovných 90 !!! Zároveň se bude dlouho vzpomínat na vystoupení místní baletní školy pod vedením Evy Janošové.

Další akcí byl Pouliční turnaj o Zlatý pohár obce Újezd. Zde se sešlo 8 celků které reprezentovali všechny části naší obce. Vítězem se nakonec stal tým z ulice Befrovka. Zde musíme ocenit přístup všech týmů které si zajistili vlastní dresy i orignální názvy svých týmu.

Nakonec díky přízni počasí se podařilo uskutečnit i Sraz traktorů, na který se sjelo více jak 40 strojů z okolí. ˇHojná účast v hlasování o nejpěknější traktory svědčí o tom že se akce vydařila.

Je zde potřeba poděkovat hlavnímu inciátorovi Stanovi Černobilovi , Obecnímu úřadu a hasičům za spolupráci při pořádání těchto akcí.

Málem bych zapomněl  pozvat vás na dvě akce co nás čekají do konce roku, a to každoroční štěpánský turnaj v malé kopané 26.12. v tělocvičně  a  ohnostroj který pořádá Obecní uřad stejně jako minulý rok z bezpečnstních důvodů na hřišti , občerstvení bude zajištěno.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem fanouškům a příznivcům, kteří nás neustále podporují. Členům SK Újezd za jejich práci pro klub, trenérům a hráčům za vzornou reprezentaci naší obce a klubu .

 Velký dík za podporu s financováním našeho klubu patří :Obecnímu úřadu, Zlínskému kraji, MŠMT a firmám: Zlínské stavby, DGS,  Maier Korduletsch, Stavosvit, Belpo Pochylý , Vít Café, Lesní družstvo, MV Kovo, Oldřich Fojtů, Frykaso, Anvis AVT, Malby nátěry Repatý, Stanislav Mikulka, Kadeřnictví Eva,DF střechy, Stanislav Černobila, Elektrokola KTM Zlín Cykloservis Tomáš Musil, Lékarna Tomáš Machů, Včelař Jiří Zvonek.

Pěkné svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce přeje za klub SK Újezd 

                                                           Miroslav Vaněk

Předseda

pastedGraphic.png
pastedGraphic_1.png
pastedGraphic_2.png
pastedGraphic_3.png
pastedGraphic_4.png