Raději kraj obrany než předstoper, říká Karel Repatý

1. Ahoj, můžeš se nám v pár větách představit?

Jmenuji se Karel Repatý, je mi 21 let, studuju stavebnictví na VUT v Brně. Ze sportů miluju hlavně fotbal, potom také hraji florbal či volejbal a v létě mě hodně baví tenis.

2. Pověz nám něco o tvých fotbalových začátcích…

S fotbalem jsem začínal tak ve 3. třídě, byl to rok 2005 a můj první trenér byl Josef Sucháček. Moc si nepamatuji na přípravku či mladší žáky, ani nevím, jestli jsme jen trénovali nebo i hráli nějaké zápasy. Vzpomínky mám spíš až na starší žáky.

3. Ty jsi i dost zápasů odchytal jako brankář, jak ti to tehdy šlo?

Tehdy jsem to zkoušel, protože byl problém, že jsme neměli brankáře v žácích a asi jsem byl trochu líný běhat, tak jsem se toho ujal. Všichni byli rádi, tak jsem do toho šel a vydrželo mi to asi 2 sezóny. Největší vzpomínku mám na zápas, ve kterém jsme prohráli 8:0 a já dostal po nájezdu útočníka poslední gól mezi nohy. Raději jsem s tím seknul a vrátil se zpátky.

4. Posledních několik let však opanuješ post středního obránce, vyhovuje ti tento post?

Jelikož stoper je spíše takový silový post a nenaběhám toho tolik co ostatní, takže mi toto spíše vyhovuje. Poslední dobou se tam však nemůžu dostat. Aktuálně hraju na kraji obrany, ale příliš mi to nevadí. Nemám rád třeba pozici předstopera, když si musím neustále hlídat hráče a všude s ním chodit. Na kraji či ve středu obrany si hlídám spíšeprostor.

5. Jaké byly první dvě sezóny v dorostu? Narážím na velkou hráčskou i trenérskou obměnu, kterou mužstvo dorostenců prodělalo v době, kdy ty jsi byl v dorostu…

My jsme hráli finále s Provodovem a v té době jsem začínal nastupovat i do základu. Sice jsme prohráli, ale po zápase za mnou přišel Broňa Janků (tehdejší trenér dorostu) a řekl mi, že po dnešním zápase už budu hrát jen na stoperovi.

6. Již v sezóně 2012/2013 jsme byli hodně blízko postupu do kraje, ale nevyšlo to. Nemrzelo tě to, že jsme šli výš až o sezónu později?

V ten moment prohra ve finále s Provodovem zamrzela, ale když jsme postoupili až v té další sezóně, tak jsem byl možná rád, že se to povedlo až o rok později. Já dělal tehdy kapitána a spolu s partou zhruba 8 spoluhráčů jsem si výborně rozuměl. Chodili jsme spolu na akce, ty nálady v kabině byly někde jinde. I když jsme třeba prohráli, tak jsme se tomu zasmáli a bylo fajn.

7. Jako správný kapitán si pak vedl mladé „bažanty“ za poměrně úspěšnou cestouv krajském přeboru. Předpokládám, že na tyto roky rád vzpomínáš…

Určitě na to rád vzpomínám, byla to doslova srdeční záležitost. To byly pro mě nejlepší zážitky ve fotbale, ty dvě poslední sezóny byly prostě super. Sice jsme zase prohráli ve finále, tenkrát to bylo proti Slušovicím B, ale jelikož oni končili, tak jsme díky tomupostoupili. Ačkoliv se řešilo, jestli se tam vůbec udržíme, tak nakonec jsme skončili čtvrtí. Byl to můj zlatý věk ve fotbale.

8. Aktuálně jako stabilní člen A týmu si postupně buduješ místo v základní sestavě, kde aktuálně na post obránce není jednoduché se přes ostatní spoluhráče probít. Asi budeš muset víc makat na tréninku co?

Tak určitě to bez tréninku nejde. Je to celkem boj dostat se do základu, mně to přijde, žev těch mužích už začínám nějakou sezónu a furt to není ono, takže s tím trochu bojuju. Poslední dobou mi přijde, že spíš bojuju více se zdravím, jelikož kotník trochu zlobí. Minulé jaro jsem odchodil na berlích, teď se to chvilkami vrací zpátky, takže je to takové nestabilní.

9. Jak hodnotíš zimní přípravu? Soustředění, tréninky v hale, přípravné zápasy…

Na zimním soustředění jsem byl podruhé v životě a musím říct, že to bylo o stokrát lepší než 2 roky zpátky. Dřív to bylo jen takové o běhání, letos to bylo jiné. Byli jsme v hale, já to teda nestihl, dojel jsem až v pátek, ale byl trénink na umělce, zápas, bylo to takové aktivnější. Pro mě to bylo super.

10. Máme za sebou první jarní zápas proti Rokytnici, který jsme 0:2 vyhráli. Jak se ti hrálo na postu pravého beka? Jsi spokojený se svým výkonem?

Ze svým výkonem asi ano, protože neudělal jsem nějakou fatální chybu. Vyhráli jsme, to je důležité, ale že by to byl nějaký krásný fotbal i z mé strany se říct nedá. Spíš jsme se topili v blátě, ale tři body jsme přivezli.

11. Teď nás čeká na domácí půdě Dolní Lhota. Asi ten zápas bude vypadat jinak než minulý týden, co myslíš…

Já myslím, že si zaběhám tak třikrát víc než proti Rokytnici. Trošku mě mrzí, že ty první zápasy nehrajeme na umělé trávě, protože přípravné zápasy jsme si takto odehráli a myslím si, že jsme si celkem zvykli. Mnohdy jsme hráli pěkný kombinační fotbal a mělo to dobrou úroveň. Škoda, že to nenaplánovali aspoň na ty první zápasy, je to lepší než hrátv tom blátě.

12. Na závěr jsem si nemohl odpustit tuto otázku. Kolik sis dal v kariéře vlastních gólů? Podle posledních let si dáš zhruba za sezónu 2 vlastňáky. Nechceš jich trošku ubrat?

Věděl, že si to neodpustíš (smích). Vzpomínám a pamatuji si na 3 vlastňáky, z toho jedenbyl opravdu výstavní. Dát si ho v 86. minutě na 1:2 a prohrát, to jsem se i bál jít ze hřiště, aby mě domácí fanoušci nezbili, to už byla fakt hrůza. Zatím v této sezóně jsem si nedal žádný, naopak v přípravných zápasech jsem dal 2 branky, tak už jsem asi přišel jak na to. Už to padá do té správné brány, tak snad to bude padat dál.