Víkendový souhrn 25. kola

V předposledním kole jarní části sehrály naše oddíly 3 zápasy. V pátek přípravka zajížděla na půdu zlínského Fastavu, kde se po pěkném výkonu z vítězství bohužel neradovala. V neděli pak žáci i muži shodně narazili na soupeře z Nedašovy Lhoty. V obou zápasech jsme zdaleka nepředvedli nějak úžasné výkony, ale díky proměněným šancím a dobré obraně obě mužstva vyhrála rovnou o čtyři branky – žáci 4:0 a muži 1:5. Dorostenci své 25. kolo si předehráli 8. 5. ve Viganticích, kde dostali 8:3. Komentář k tomuto zápasu si můžete přečíst ve Víkendovém souhrnu 20. kola.

MUŽI

NEDAŠOVA LHOTA 1-5 SK ÚJEZD
B: 3. Maňas, 15., 54. Bělaška T., 63. Kráčalík, 88. Repatý

Sestava: Slovák A. – Bělaška V., Maňas, Častula, Dobiáš – Bělaška T. (K), Belžík (55. Hlavička M.), Martinek, Slovák B. (75. Repatý) – Kráčalík (69. Kamenčák), Šandor

Zápas v Nedašově Lhotě byl pro nás velmi důležitý, a proto jsme se konečně sešli ve větším počtu. Úvod nám vyšel skvěle, protože ve 3. minutě skóroval stoper Petr Maňas po přihrávce od Broni Slováka. Domácí nás zatlačili, čehož jsme využili v 15. minutě, kdy chytrým lobem Tomáš Bělaška z úniku překonal brankáře podruhé. Studená sprcha domácí nesložila a první poločas byli lepší celkem, ale do šancí se přes naši výtečnou obranu prakticky nedostávali. Z prvního poločasu pak za zmínku ještě stojí 2 pěkné střely od Filipa Martinka.

Ve druhém poločase jsme přidali, domácím postupně docházely síly, ale stále to z naší strany nebylo ono. Po deseti minutách druhé půle jsme však vedli již 0:3. Broňa Slovák přesným centrem našel na zadní tyči Tomáše Bělašku, který hlavou zvýšil naše vedení. Domácí pak v 61. minutě proměnili pokutový kop a snažili se zadělat na drama. To však rázně po dvou minutách utnula naše branka na 1:4. František Kráčalík ukázal, jak rychlé má nohy. Po přihrávce od Michala Hlavička přesprintoval půlku hřiště a se zakončením na zadní tyč neměl větší problém. Domácí tato branka prakticky zlomila, posledních 25 minut se spíše dohrávalo. V dobrých šancí se objevili Jirka Kamenčák nebo Filip Martinek, z přímáku to zkoušel Josef Šandor, ale ani jeden branku nevsítil. To se podařilo až Karlu Repatému v 88. minutě, když z blízka nedal domácímu brankáři šanci.

ŽÁCI

SK ÚJEZD 4-0 NEDAŠOVA LHOTA
B: 12., 58. Kovář, 53. Hlavička V., 63. Kubíček V.

Sestava: Zicha – Mana, Kubíček M., Machů, Fojtů – Kubíček V., Slovák, Kovář (K), Vaněk – Hlavička V., Karlík (střídali Pochylý, Máčalík, Kamenčáková, Svozilová, Mačková, Hlavička T.)

Žáci v posledním zápase sezóny nastoupili proti Nedašově Lhotě a chtěli odčinit hloupý debakl 7:4 z měsíc starého zápasu. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, ale laxním zakončováním vypracovaných šancí jsme si vlastně celý první poločas koledovali o obdrženou branku. Po dvanácti minutách konečně překonal hostujícího golmana Štěpán Kovář, bohužel to však z první půle bylo vše, co stojí za zmínku.

Druhý poločas trenér Josef Šandor mírně pozměnil sestavu. Do branky se postavil Tomáš Pochylý, na útok se posunul Ondra Vaněk a změny nastaly i na krajích zálohy. Kluci v druhém poločase začali začali jezdit a tomu odpovídalo i skóre. Nejprve v 53. minutě střelou k tyčce zvýšil vedení Vašek Hlavička, pak pumelicí o břevno Štěpán Kovář na 3:0 a trefou na 4:0 dokonal výsledek Vojta Kubíček. Je však nutno poznamenat, že Nedašova Lhota nastoupila se velmi mladou sestavou, ve které půlka hráčů věkově patřila do přípravky. Ač jsme vyhráli o 4 branky, hostující hráči podali dle slov našich fanoušků výborný výkon a Nedašova Lhota má rozhodně na čem stavět v dalších letech.

PŘÍPRAVKA

FASTAV ZLÍN – SK ÚJEZD

Poslední zápas má za sebou také přípravka. Tento zápas se měl odehrát 28. 4., ale kvůli špatnému počasí se funkcionáři dohodli na dohrávce v pátek 9. června. Naši nejmenší předvedli dobrý bojovný výkon, ve kterém nechyběly góly. Rovnou šest jich nasázel Tomáš Hlavička, k výhře to však bohužel nestačilo. I tak musíme naše kluky pochválit za snahu proti (na naše poměry) obrovskému soupeři.