Muži po výborném podzimu skončili třetí

Podzimní část sezóny 2018/2019 skončila. Po třinácti odehraných zápasech můžeme půlku sezóny objektivně zhodnotit. Ale že se nám tato část bude hodnotit tak nádherně, v to nevěřili ani ti největší optimisté. Muži totiž skončili na třetím místě.

Ještě na jaře vypadaly výsledky mužů jako na houpačce. Doma se neustále vyhrávalo, jenže venkovní prohry nás srážely zpět do průměru. Ani v posledním zápase proti béčku Mladcové muži neměli jistou záchranu v okresu. Dvě branky v posledních deseti minutách, vítězství 2:0 a 38 bodů znamenalo setrvání v okresu i pro další sezónu. Sezónu, ve které se toho příliš moc nezměnilo. Nebo právě naopak.

Do nové sezóny jsme vstupovali se skoro stejnými cíli jako v té loňské. Hrát dobrý fotbal, střílet branky a v tabulce být na míle daleko od sestupových vod. I kvůli tomu do týmu přibyli 3 noví hráči.

Z Loučky přišel Radim Kozubík, na fotbalovou scénu se pak po letech vrátil Martin Mikulka a Šimon Machalíček. Kádr opustil Josef Šandor a Jiří Kamenčák. Prakticky s naprosto stejnou sestavou, lavičkou i vedením klubu jsme dokázali uhrát třetí flek na bedně. Taky se ptáte, jak je to možné? Jak to, že se najednou Újezdu tak daří? Odpověď naleznete u nového trenéra Ivana Pechy.

Trenér Ivan Pecha přišel s obrovskými trenérskými zkušenostmi, které nasbíral především ze svého působení v Brumově, kde také vedl i divizní áčko. Už po pár trénincích šlo vidět, že se mění obraz hry, že budeme hrát něco jiného, než kdy předtím. Ačkoliv jsme v prvním zápase podlehli Kostelci 5:2, na hřišti jsme zanechali dobrý dojem ze zápasu, od něhož jsme se odrazili k ještě lepším výkonům. Ze začátku podzimu jsme pár bodů poztráceli, ale poctivá práce na trénincích, velmi široký a kvalitní tým spolu s trenérem, který z hráčů dokázal při zápasech dostat to nejlepší, co v nich je, předváděl fotbal, který Újezdské fanoušky bavil. Z týmu postaveném na odchovancích, kterým není ani 25 let. Mohli bychom snad o každém hráči napsat mnoho pozitiv, přesto jsme z celého týmu vybrali tři, kteří pod novým trenérem zažili menší fotbalový „restart“. 

Milan Bodlák. Zprvu nejistý, ke konci podzimu opora v brance. Na jaře dostal z 10 zápasů 31 branek, letos ve 12 zápasech dostal branek jen 18. To nás řadí na třetí místo mezi týmy s nejméně obdrženými brankami. Především poslední zápasy v Mysločovicích a na Mladcové nás nesmírně podržel. Celkově pak lépe dokázali bránit už jen v Bylnici (10 branek) a Kostelci (13 branek). Dalším hráčem je útočník Josef Struška, který měl vloni za celou soutěž 12 gólů a 9 žlutých karet. Letos už má 8 gólů a 2 žluté. Tomáš Bělaška zaznamenal za celé jaro jedinou branku. Letos na podzim si na úplně stejném postu připsal už 7 přesných zásahů, spolu s Pepou Strušku tak tvoří hlavní střelecké duo mužů. Až lehce neuvěřitelné, co dokázal nový trenér s některými hráči udělat.

Důležité ale také je, že vstřelené branky se dělí téměř mezi celý tým, což je pro soupeře velmi nepříjemné. Ke jmenovaným se přidali František Kráčalík a Petr Maňas (oba po 3 brankách), Radim Kozubík, Michal Hlavička, Petr Belžík, Honza Škrabola (všichni po 2 brankách) a po jedné brance se prosadili další čtyři hráči – Ondra Častula, Karel Repatý, Filip Martinek a Roman Hlavička.

Výrazně zlepšené výkony hráčů, pohoda v kabině i na hřišti. Jednoduchý, přímočarý, efektivní fotbal založený na rychlosti. Pěkné návštěvy na zápasech, výborné klobásky a krásných 29 bodů. Takový byl náš podzim.

Nezbývá, než neusnout na vavřínech, opět poctivě odmakat zimní přípravu a jak týmové, tak individuální výkony potvrdit v jarní části.

Do začátku jarní části se pokusíme sehnat hodnocení ze strany trenéra i hráčů 🙂