Zpráva do obecního zpravodaje v roce 2018

SK Újezd v roce oslav 60. výročí založení oddílu kopané

Rok 2018 byl pro náš klub rokem oslav, ale i rokem, kdy se nám povedlo udělat hodně práce jak na poli sportovním, tak na úpravách areálu a nikdy nekončících starostí o stav hrací plochy.

Díky tomu, že se fotbalový rok počítá podobně jako ve škole, tedy od podzimu do jara, přínášíme vám pohled na druhou půlku sezony 2017/18 a začátek sezony 2018/19, tedy podzimní část. Jak to tedy v našem oddílu kopané vypadalo?

Po zimní pauze vyběhly na trávník týmy předpřípravky, přípravky, mladších i starších žáků, dorostu a tým mužů.  Celkově naše hráčská základna registrovaná ve Fotbalové asociaci čítá více jak 100 hráčů, avšak ne všechny kategorie jsme schopni obsadit z vlastních zdrojů, a tak žáci i dorost odehráli jarní část v rámci sdruženého startu s SK Vizovice.

Tým předpřípravky se scházel k tréninkům 2x týdně a pod vedením trenérů Jindřicha Hrnčiříka a Petra Belžíka začal hrát na jaro své první přátelské zápasy. Naše mladé naděje okusily první radosti z výher i nějaké to zklamání z porážek, ale hlavně je na nich vidět, jak je tato hra baví, což je velký příslib do budoucna i vzhledem k tomu, že není problém, aby se na tréninku sešlo více jak 20 dětí.

Tým přípravky už několikátou sezónu hraje mistrovská utkání v okresní skupině starších přípravek. Od samotného začátku vede tým Vladislav Svozil, ke kterému se přidal Josef Zvončák a letos i Mirek Dohnal. Jako každoročně začali naši kluci a děvčata domácím turnajem v tělocvičně o Pohár Lacto Morava a poprvé v historii jej vyhráli! Letos jsme se společně se sponzorem rozhodli, že turnaj vzhledem k velikosti naší tělocvičny nebudeme pořádat v zimě, ale přesuneme jej na začátek léta.  Na začátku podzimní sezóny posílili náš tým hráči a hráčky z Vysokého Pole, kde oddíl přípravky kvůli přesunu do mladších žáků ukončil svou činnost.

Tým mladších žáků, jak je uvedeno výše, byl i na jaře spojen s týmem Vizovic, ale kvůli přetlaku hráčů se naši zástupci prosazovali velmi sporadicky. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto, že od nové sezóny začneme hrát v rámci sdruženého startu pod hlavičkou Vysokého Pole. Ve své první sezóně si pod taktovkou Matěje Kořenka a Josefa Fojtů nevedou vůbec špatně a nachází se na pátém místě dvanáctičlenné tabulky.

Tým starších žáků, na jaře pod hlavičkou Vizovic a vedením trenéra pana Pitrona, dokázal ve své skupině okresního přeboru zvítězit a postoupil do utkání o přeborníka okresu. Ve finále porazil na pokutové kopy Příluky a stal se tak vítězem okresního přeboru žáků Zlín za sezónu 2017/2018. I na podzim pokračujeme v rámci sdruženého startu ve stejné soutěži  a aktuálně se tým nachází na pěkném 3. místě. V tomto týmu je našich zástupců ale bohužel nejmíň a to pouze 4 aktivní hráči.

Tým dorostu vedl v loňské sezóně Josef Šandor a podařilo se mu zachránit krajskou soutěž. Na podzim převzal mužstvo pan Pitron, který však musel ze zdravotních důvodů po několika zápasech odstoupit, a tak se k dorostu opět vrátil Josef Šandor. Aktuálně se dorostenci nachází na 13. příčce tabulky a je čeká perné jaro, aby soutěž udrželi.

Tým mužů, na jaře pod taktovkou Romana Hlavičky, zachránil okresní přebor až v posledním zápase a nakonec se ziskem 38 bodů skončil na 8. místě. Možná se ptáte, jak je možné, že s tak vysokým bodovým ziskem jsme se tak tak zachránili? Tato situace byla způsobena neuvěřitelnou vyrovnaností soutěže, ve které mohl každý, kromě Luhačovické rezervy, zvítězit i prohrát s kýmkoliv, a tak jsme skončili 3 body od sestupu a zároveň 3 body od bedny, respektive 3. místa v konečné tabulce.

Již na jaře jsme začali s posilováním kádru a po vleklém jednání se nám podařil uskutečnit přestup Milana Bodláka z Vlachovic, který po prvním půlroce rozkoukavání již v podzimní části potvrzuje své kvality. Před podzimní částí k nám přestoupil z Loučky Radim Kozubík a přes počáteční potíže se rozehrál k dobrým výkonům, které okořenil dvěma góly. Do třetice všeho dobrého se nám podařila ještě jedna změna a to, že se nám povedlo angažovat trenéra se zkušenostmi z divize a s licencí B – pana Ivana Pechu, který si svými tréninky a přístupem okamžitě získal členy kádru. Práce jak v tréninku, tak v zápase přináší své ovoce a po podzimní části máme jen o bod méně, než jsme měli před dvěma lety za sezónu celou a díky tomu přezimujeme na 3. místě. 

Jak již bylo zmíněno výše, letošní rok náš klub oslavil 60. výročí od svého vzniku. Vrcholem oslav byla neděle 24. června, kdy proběhlo po mši svaté na návsi vystoupení mažoretek a dechového orchestru ze Zlína. Po obědě jsme se vydali průvodem na hřiště a po zdravici předsedy SK a starosty obce byli odměněni členové za práci pro náš klub. Pro děti byl připraven skákací hrad a po předzápase předpřípravek a přípravek se odehrál hlavní zápas dne, ve kterém se současný kádr SK Újezd střetl s Legendami I.A., kteří před 18 lety kopali nejvyšší soutěž, jaká se v naší obci kdy hrála. Borci předvedli vyrovnaný zápas a kdo viděl na vlastní oči, musel uznat, že střed tabulky v okrese by si uhráli bez problémů i dnes.

Letos jsme uspořádali i pouťové zábavy, kdy jsme premiérově v Újezdě udělali páteční zábavu bez kapely, ale s trojicí DJ’s a myslíme, že jsme položili základní kámen nové tradici, jelikož učast více jak 250 tanečníků na páteční zábavě je v dnešní době více než dobrá. Zároveň to může být námět k přemýšlení i pro ostatní složky. V sobotu vystoupila  „místní kapela“  CLERA s újezdským zpěvákem Radkem Bartošem a předvedla kvalitní vystoupení, které někteří fanoušci oceňovali až do časných ranních hodin.

V neposlední řadě se nám podařilo díky podpoře obecního úřadu investovat do areálu v podobě nových dvěří a oken na budově šaten. V rámci boje se suchem došlo k prohloubení studní za účelem zvýšení zásoby vody k zavlažovaní. Na podzim se podařilo podset hřiště novou trávou a doufáme, že se ujme a pomůže k dobrým výkonům našich týmů.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem fanouškům a příznivcům, kteří nás neustále podporují: Obecnímu úřadu, Zlínskému kraji, MŠMT, všem členům, kteří se aktivně zapojují do práce v klubu, hráčům za vzornou reprezentaci obce a všem sponzorům, kterými jsou firmy : Zlínské stavby, DGS,  Maier Korduletsch, Stavosvit, Belpo Pochylý, Montema, Lacto Morava, , Vít Café, Lesní družstvo, MV Kovo, Oldřich Fojtů, Frykaso, Anvis AVT, Malby nátěry Repatý, Stanislav Mikulka, Kadeřnictví Eva,DF střechy, Stanislav Černobila, Terma Ing. Oliva, Café Retro Vizovice, Lékarna Tomáš Machů, Nadace SYNOT, bez jejichž příspěvků by náš klub nemohl fungovat.

Za celý náš klub vám přeji štastné a veselé Vánoce a hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Miroslav Vaněk 

Předseda SK Újezd z.s.